HaberlerMalatya haberAK Parti'de referandum çalışmaları sürüyor

AK Parti'de referandum çalışmaları sürüyor

AK Parti'de referandum çalışmaları sürüyor - Malatya haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında Doğanşehir ve Akçadağ İlçelerini ziyaret etti.


Doğanşehir'de düzenlenen mitinge katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık burada yaptığı konuşmada 'Bu ülke terörle mücadele etti. Kurtuluş Savaşında 7 düvelle mücadele etti, şimdi 70 düvelle mücadele ediyor' dedi.
Çalık, terörle sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade ederek, 'Bu toprakları vatan yapan şehitlerimiz var. Bu toprakları vatan yapan gazilerimiz var. Şehitlerimiz için, Doğu ve Güneydoğudaki şehitlerimiz için, 15 Temmuzdaki şehitlerimiz için, PKK'nın inadına Doğanşehir olarak hep birlikte 'Evet' diyeceğiz. PKK terör örgütünü Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan, tüm Türkiye'den kazıyana kadar operasyonlara devam edeceğiz. İnlerine girip, temizleyeceğiz' şeklinde konuştu.
'Cumhuriyetimizden asla taviz vermeyeceğiz'
Hayır cephesine karşı cumhuriyetten asla taviz vermeyeceklerini dile getiren Çalık, 'PKK, FETÖ, PYD, DEAŞ bütün Avrupa ile birleşmiş vaziyette, anayasa değişikliğine 'hayır' diyor. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasına 'hayır' diyorlar. Milli beraberliğimize 'hayır' diyorlar. Türkiye'nin güçlenmesine 'hayır' diyorlar. Türkiye'nin dünyada lider olmasına 'hayır' diyorlar. Bu hayır cephesine kim orkestra şefliği yapıyor, ana muhalefet partisi Kılıçdaroğlu. Bütün terör örgütleri 'hayır' derken, onların orkestra şefliğini Kemal Kılıçdaroğlu yapıyor. Birçok yalan söyleyerek, iftira atarak yapıyor. Anayasa Değişiklik Paketinde, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sisteminde rejim değişecekmiş, yalan söylüyor. Külliyen yalan söylüyor. Anayasa değişikliğinde biz birinci maddeye, ikinci maddeye, üçe, dörde hiç dokunmadık. Birinci madde diyor ki 'Türkiye devleti cumhuriyettir.' Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır. Onların söylemlerine, terör örgütlerinin yıkma eylemlerine karşı cumhuriyetimizden asla taviz vermeyeceğiz, yolumuza devam edeceğiz' ifadelerini kullandı.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da Doğanşehir'in 15 Temmuz hain darbe girişiminde sağlam durduğunu, 16 Nisan'da sağlam duracağını, ülke üzerinde oynanmak istenen oyunları bozacağını ifade etti.
Kahtalı, 16 Nisan'da milli iradenin sandığa yansıyacağını kaydederek, 'Bu ülkenin cumhurbaşkanı, 2001'de kurmuş olduğu partiyle beraber çıkmış olduğu yolda 'bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, biz kefenimizi giyip, çıktık' dedi. 'Bu vatan için, bu canı seve seve veririm' dedi. Bugün çıkmış zalim Avrupa'dan birileri cumhurbaşkanımızın kafasına silah dayayacak kadar alçalanlara, Allah nasip ederse 15 Temmuz'da gösterdiğimiz gibi, 16 Nisan'da da hadlerini bildireceğiz. Bu ülke üzerinde oyun kuranların oyunlarını yine bu millet bozacak' dedi.
Çalık, daha sonra Doğanşehir İlçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi.
'Milletin iradesine hiç kimsenin darbe vurmasını istemiyoruz'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık ve İl Başkanı Kahtalı daha sonra Akçadağ İlçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemini anlattı. Çalık, milletin iradesine hiç kimsenin darbe vurmasını istemediklerini ifade ederek, 'Ne askeri ne yargı ne bürokratik ne oligarşi darbe milletin iradesine vurulmasın. Biz bir tek irade tanıyoruz, o irade de milletin iradesidir. 15 yıldır ne zaman başımız dara düşse millete gidiyoruz. 15 yıl boyunca üçüncü kere halk oylaması yapıyoruz' dedi.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise Türkiye'de ilk defa halkın kendisini içinde bulacağı bir anayasa yapıldığını kaydetti. Kahtalı, Türkiye'yi geliştirmek, hedeflerine ulaştırmak için sivil anayasayı yaptıklarını ifade ederek, 'Birileri de bu anayasanın yapılmamasını, ülkenin gelişmemesini, bu ülkede çift başlılığın devam etmesini, koalisyonlarla bu ülkede bakanlıkların bölüşülmesini, hükumet krizlerini, hükumet kuramama ve cumhurbaşkanı seçememe gibi ülkede her 1,5 yılda bir seçim olsun, halk bununla oyalansın, 'biz bu ülkeyi yönlendirelim, idare edelim' diye düşünenler var. Bunu sadece içeridekiler değil, dışarıdakilerde istiyor. Önce buradakilerle bir şeyler yapmaya çalıştılar. FETÖ'yle, 40 yıldır PKK'yla, DHKP-C ile yaptırmaya çalıştılar, bunu başaramadılar. Bu defa bunu yaptıranlar, kendileri bu sefer bu işi engellemeye çalıştılar. Milletimiz kendi iradesini sağlam bir şekilde ortaya koyduğu sürece bunlar artık bize oyun kuramayacaklar' ifadelerine yer verdi.

AK Parti’de referandum çalışmaları sürüyor