Haberlerİstanbul haberBakan Kaya, '16 Nisan önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek bir tarih olacak'

Bakan Kaya, '16 Nisan önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek bir tarih olacak'

Bakan Kaya, '16 Nisan önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek bir tarih olacak' - İstanbul haber

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, '16 Nisan önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek bir tarih olacak. Yeni anayasa değişikliği paketimizle ve Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemimizle vesayet odaklarının son kalıntılarını da bu ülkeden temizleyeceğiz' dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Bayrampaşa İlçe Kadın kolları tarafından düzenlenen programda Bayrampaşa'da kadınlarla bir araya geldi. Programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve çok sayıda davetli katıldı. Yoğun bir katılımın olduğu programda Bakan Kaya, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.
Konuşmasına Suriye'nin İdlip şehrinde meydana gelen kimyasal saldırı ile başlayan Bakan Kaya, 'Ne yazık ki Esed rejimi kimyasal silah kullanarak çoğu kadın ve çocuklardan oluşan masum insanları katletti. İdlip'te kimyasal silah kullanma sureti ile zalimce katledilen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu alçak ve hain saldırıyı kınıyorum. İnanıyorum ki hiçbir kutsalı tanımayan Esed rejimi işledikleri suçların hesabını eninde sonunda verecektir. Bugün bu zulüm karşısında sesini yükselten tek ülke Türkiye'dir. Dünya bu zulüm karşısında sessizliğini koruyor. Dünyanın bu zulüm karşısında artık ayağa kalkarak sesini yükseltmesini bekliyorum' dedi.
16 Nisan'ın tarihi bir gün olacağını belirten Bakan Kaya, '16 Nisan önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek bir tarih olacak. 15 Temmuz'da şehitlerimiz vesayet karşısında dik durdu. Şimdi onlara borcumuzu ödeme zamanı geldi. 15 Temmuz'da şehitlerimiz vesayetin karşısında dikilmiş ve dur demişti. Şimdi 16 Nisanda yeni anayasa değişikliği paketimizle cumhurbaşkanlığı hükumet sistemimizle vesayet odaklarının son kalıntılarını da bu ülkeden temizleyeceğiz' dedi.
Bakan Kaya, Türkiye düşmanlarının terör örgütleri ile el ele verdiğini ifade ederek, 'Avrupa'da Türkçe manşetler atarak ülkemizdeki referandumun sonucunu etkilemek için her türlü gayreti sarf ediyorlar. Ama bu aziz millet onlara en güzel cevabı 16 Nisanda en güçlü şekilde verecektir. Onların derdi Türkiye'nin büyümesidir. Bakın büyüme rakamları açıklandı. Türkiye'nin büyüme oranı Avrupa ülkelerine göre iki kat daha fazladır. 46 tane ülkeyi geride bıraktık. G20 üyesi ülkeler arasında Çin'den sonra hemen ikinci sıradayız. Avrupa'nın engel olmak istediği şey Türkiye'nin büyümesidir. Onların derdi referandumdan evet çıkınca Türkiye'nin büyümesi güçlenmesi gelişmesi çok daha artacak. Bunu bildikleri için hayır diyorlar ve Türkiye karşındaki kampanyalara izin veriyorlar' diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisini de sert sözlerle eleştiren Bakan Kaya, 'CHP'li bir milletvekili çıkıp, 'evet çıkarsa denize dökeriz' diyor. Hadi oradan. Bu millet size en güzel cevabı 16 Nisan'da verecek. Bu millete güvenmeyenler, 'göbeğini kaşıyan adam, makarna ile oy veriyor' diyenler bugünde çıkmış tehdit ediyor. Ben bu tutumu şiddet ve nefretle kınıyorum' dedi.
Kadınların yoğun katılımı nedeniyle bahçeye taşan ve biranda miting havasına dönen programda konuşmasını dışarıda sürdüren Bakan Kaya, '2023,2053 ve 2071 hedeflerimiz için inşallah gece gündüz demeden 16 Nisan'a kadar çalışacağız. Ben inanıyorum ki ortaya çıkacak sonuçta en büyük katkı her zaman olduğu gibi yine kadınların olacaktır' diye konuştu.

Bakan Kaya, “16 Nisan önümüzdeki yüzyılları şekillendirecek bir tarih olacak”