HaberlerKonya haberSorgun ve Akyürek, Taşkent ve Hadim ilçesinde vatandaşlarla buluştu

Sorgun ve Akyürek, Taşkent ve Hadim ilçesinde vatandaşlarla buluştu - Konya haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe buluşmaları kapsamında Taşkent ve Hadim ilçesindeki vatandaşla buluştu.

Sorgun ve Akyürek, Taşkent ve Hadim ilçesinde vatandaşlarla buluştu

İlçe yatırımlarının değerlendirildiği, 16 Nisan referandumuyla alakalı önemli bilgi paylaşımlarının yapıldığı programlar kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile birlikte Taşkent ve Hadim'e giden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 15 Temmuz şehitleri ile birlikte vatan müdafaası için şehit olan tüm asker ve polisleri rahmetle andı. Programda açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Akşehirli şehide Allah'tan rahmet diledi. Başkan Akyürek ayrıca, bu vatanı emanet bırakan, miras bırakan kahraman ecdadı da rahmetle anarak onlara layık torunlar olmaya çalıştıklarını söyledi.

'Orta vadeli hedefler de ele alınıyor'
Konya'nın bütün ilçelerinde bu programları gerçekleştirdiklerini de ifade eden Başkan Akyürek, 'İlçelerimizde 2014 yılında ne söz verdiysek yüzde 90'ını gerçekleştirdik. Fakat bunu biz yeterli bulmuyoruz. Yeni bir program yapıyoruz. O da orta vadeli program. 2019'dan sonra ele alınacak projeleri, şehir ihtiyaçlarını şimdiden ele almaya başladık. Bir kısmına bu yıl bir kısmına gelecek yıl başlayarak süreci devam ettirmiş olacağız' dedi.

'Konyalılara Taşkent'i gezin çağrısı'
Konyalıları hafta sonu tatillerini değerlendirmek üzere Taşkent'e davet eden Başkan Akyürek, 'Konyamıza bir çağrı da yapalım. Burada Pirlerkondu Oteli var. Hafta sonu müsait olduğunuz günlerde çoluk çocuğunuzla gelip burada misafir kalabilirsiniz' diye konuştu. Başkan Akyürek ayrıca, 30 milyon lira yatırım yaptıkları Taşkent'te kültür merkezinin tefrişatını tamamladıklarını, Pirlerkondu Otel karşısındaki çarşının tamamlanmak üzere olduğunu dile getirdi.

'Hadim'e şehir konağı'
Hadim'de 33 milyon yatırım yaptıklarını, 20 milyon liralık yeni yatırım paketi ile mahalle yollarını ve eksiklerini tamamlayacaklarını kaydeden Başkan Akyürek, bir ay içinde ihaleye çıkarak özel tasarım bir şehir konağını Hadim'e kazandıracaklarını söyledi.

'16 Nisan dönüm noktasıdır'
15 Temmuz'da Türkiye'de milli iradenin yerle bir edilmek istendiğini de vurgulayan Başkan Akyürek, 'Bu ihaneti ortaya koyanlar, daha öncekiler gibi Cumhurbaşkanımızın da şapkasını alıp gideceğini sandılar. Bütün Türkiye ayağa kalktı ve bu felaket önlendi. Bugün de 15 Temmuz'da yapamadıklarını yapmak için dış güçler boş durmuyor, Türk milletine diz çöktürmeye çalışıyorlar. Milletimiz bu emperyalistler karşısında hiç çöker mi? Büyük Türkiye yürüyüşümünüz Cumhurbaşkanımız liderliğinde devam edecek. Bunun için 16 Nisan dönüm noktasıdır' şeklinde konuştu.

'Düşman okları yönümüzü belirleyecek'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ise, içeride ve dışarıda Türkiye'nin ilerlemesini istemeyenlerin olduğuna dikkat çekerek, 'Düşman okları nereyi gösteriyorsa ona göre yönümüzü tayin edelim. Yapılan bu yatırımları çekemeyenler, bizlerin karşılarında düğme ilikleyerek saygı duruşuna geçmemizi bekliyorlar. 3 kardeşimiz Gabar Dağı'nda şehit düştü. O bizim hizmetlerimize burun kıvıranlar, tıpkı askerlerimizi şehit edenler gibi 16 Nisan'da evet çıkmasını istemiyorlar. Hani demişlerdi ya Gezi eylemleri sırasında. Mesele nasıl ki ağaç meselesi değilse şimdi de basit bir seçim değil. Gelin hep birlikte ülkemiz için son derece önemli olan bu seçimde ülkemizin lehine karar verelim' ifadelerini kullandı.
Taşkent İlçe Belediye Başkanı Osman Arı da, Büyükşehir Yasasıyla 50 yılda yapılamayacak hizmetlerin 3 yılda kazandırmış olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, 'Enerjisi, duruşu ve vizyonuyla örnek olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum' dedi.
Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, ilçeye son yıllarda önemli yatırımlar kazandırıldığını söyleyerek, 'Dün hayalini bile kuramadığımız birçok yatırım kazandırılıyor. Hadim'e yapılan hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilçe belediye başkanları, AK Parti il ve ilçe yöneticileri Taşkent'te Pirlerkondu Çarşısı inşaatı ve Pirlerkondu Oteli'nde incelemelerde bulunurken Hadim'de Yerköprü Şelalesi Çevre Düzenleme Projesi alanında da incelemeler yapıldı.

Sorgun ve Akyürek, Taşkent ve Hadim ilçesinde vatandaşlarla buluştuSIRADAKİ HABER