HaberlerSakarya haberSASKİ'den, Sapanca'nın 11 mahallesine 11 milyonluk yatırım

SASKİ'den, Sapanca'nın 11 mahallesine 11 milyonluk yatırım

SASKİ'den, Sapanca'nın 11 mahallesine 11 milyonluk yatırım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Sapanca'nın üst mahallelerine daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştıracak entegre projede son aşamaya gelindiğini açıkladı.


Sapanca'nın yüksek kesimlerinde yer alan 11 mahalle için entegre bir içmesuyu ağı kurduklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, '11 mahallemiz için toplamda 11 milyon liralık yatırım yapıyoruz. 3 proje ile Sapanca'nın içmesuyu altyapısını garanti altına alıyoruz' dedi. Dr. Rüstem Keleş, 'Şehrimizin dört bir yanında hayata geçirdiğimiz entegre içmesuyu projeleri ile Sakarya'nın içmesuyu geleceğini garanti altına alıyoruz. Sapancamızın yüksek kesimlerinde yer alan mahallelerimiz için de hayata geçirdiğimiz önemli projeleri bir bir tamamlıyoruz. Bölgedeki 11 mahallemiz için entegre bir içmesuyu ağı kuruyoruz. 11 mahallemiz için toplamda 11 milyon liralık yatırım yapıyoruz' diye konuştu.
Hayata geçirilen 3 proje ile Sapanca'nın altyapısına önemli bir garanti oluşturduklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, 'Sapancamızın yüksek kesimlerinde yer alan 11 mahallemiz için yaklaşık 8 milyonluk yatırım ile 80 kilometre içmesuyu hattı inşa ettik. Ayrıca proje kapsamında mahallelerimize 2 adet içmesuyu deposu ve 2 adet terfi merkezi de kazandırdık. Projemiz tamamlandı. Şimdi de yaklaşık 7 kilometrelik çelik isale hattı inşa ederek Akçay Barajı'nın bulunduğu havzadan 11 mahallemize daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştırıyoruz. Ekiplerimiz 7 kilometrelik hattın son 700 metresinde çalışmaları sürdürüyor. Bölgedeki iki projeyi birbirine entegre ederek Sapanca'nın yüksek kesimlerinde yer alan 11 mahallemizin içmesuyu geleceğine önemli bir garanti oluşturuyoruz' ifadelerini kullandı.
Dr. Rüstem Keleş, 'Sapanca'ya bağlı Uzunkum, Ünlüce, Kuruçeşme, Nailiye, Hacımercan, Şükriye, Balkaya, Memnuniye, İlmiye, Dibektaş ve Fevziye Mahallelerimizde 80 kilometrelik içmesuyu hattını, içmesuyu depoları ve terfi merkezlerimizin inşasını tamamladık. 7 kilometrelik çelik isale hattı da tamamlanmak üzere. İki projemizin birbirine entegre olmasıyla bölgede yağışlı dönemlerde yaşanan bulanıklık ve zaman zaman yaşanan su yetersizliği sorunu tarihe karışacak. Ayrıca önümüzdeki günlerde çalışmaların başlayacağı Memnuniye İçmesuyu Arıtma Tesisi'nin de bölgede devreye alınmasıyla Sapancalı hemşerilerimizin musluklarına ulaştırdığımız suyun kalitesini daha da yukarılara taşıyacağız. Tüm gayretimiz hemşerilerimiz ve şehrimiz için' şeklinde konuştu.

SASKİ'den, Sapanca'nın 11 mahallesine 11 milyonluk yatırımSIRADAKİ HABER