Haberlerİstanbul haberAK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: 'Yeni sistem Türkiye'de siyaseti değiştire

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: 'Yeni sistem Türkiye'de siyaseti değiştire

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: 'Yeni sistem Türkiye'de siyaseti değiştire

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Evet Platformuna destek veren Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) bir araya geldi. Dr. Temurci, 'Anayasa değişiklik paketinin Türkiye'de siyaseti değiştirecek bir etkisi olduğuna inanan bir kesimin de, CHP'nin tabanında olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla bu paketin ve referandumun, Türk siyasetinin gelec


AK Parti İstanbul İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından Evet Platformu'na destek veren STK'larla toplantı düzenlendi. İl Başkanlığı'nda düzenlenen programa, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Muharrem Ödemiş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen, Ensar Vakfı, TÜGVA, Önder Vakfı, Hayrat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Uluslararası Hukukçular Birliği, TÜMSİAD, İhlas Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı gibi tanımış STK'lar başta olmak üzere 150 farklı STK, sendika ve derneğin temsilcileri katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Dr. Selim Temurci, STK'ların önemine değinerek, 'Şu partili, bu partili demeden STK'ları ve toplumun değişik kesimlerinden kardeşlerimizi buraya davet ettik. Geldiniz soframıza, gönlümüze bereket kattınız. Sizler toplumun nabzının attığı yerlerin merkezindesiniz. Bu buluşmanın, Türkiye'nin geleceği açısından bize çok büyük faydalar sağladığını özellikle ifade etmek isterim. Bazen kendi içimizde konuşamadığımız, ifade edemediğimiz birçok konuyu, STK'lardan gelen kardeşlerimiz rahatlıkla ifade edebiliyorlar. Bu sayede de büyük bir istişare ortamı hasıl oluyor. Bundan ötürü duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Sizlere ve bu güzel buluşmada emeği geçen Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanımız Muharrem Ödemiş'e teşekkür ediyorum' dedi.
'STK'larımızın bu meseleye sahip çıkması mutluluk verici'
Dr. Temurci, 'Geçtiğimiz 1 ay içinde 'Evet Platformu' olarak STK'larımız bir çalışma yürüttüler. Biz de destek olduk. Biz bu seçimin sadece Türkiye'nin referandumu olmasını istedik. Ancak gelişen zaman içerisinde gördük ki, referandum artık sadece Türkiye'nin değil. Bu süreçte bazı ilçelerde yapmış olduğumuz buluşmalarda, özellikle STK'larımızın bu meseleye sahip çıkması bizleri mutlu ediyor. Allah hepinizden razı olsun' ifadelerini kullandı.
'Türkiye'de siyaset devrim yaşayacak'
Milletin geleceğinin oylanacağı 16 Nisan referandumuna az bir zaman kaldığını ifade eden Dr. Temurci, 'Gönlümüz isterdi ki, sıfır bir anayasayı Meclis'te milletin temsilcileriyle beraber yazıp, milletin onayına sunalım. Ancak maalesef olmadı. 1950'den bu yana olan anayasalara bakacak olursak, bu anayasa paketinde en büyük uzlaşı zemini oluştu. Az biz zaman kaldı. Türkiye'de siyaset devrim yaşayacak. Gelişecek, değişecek ve kaliteli bir zeminde yapılacak. CHP'de daha önce görev yapmış dostlarımızla yaptığımız görüşmelerde, anayasa değişiklik paketinin Türkiye'de siyaseti değiştirecek etkisi olacağını ifade ediyorlar. İdeolojik siyaset yapan muhalefet liderleri artık milleti kandıramayacak. Koltuklarından kalkacaklar ve siyasete taze kan gelecek. Dolayısıyla bu paketin ve referandumun Türk siyasetinin geleceği ve demokrasimiz açısından da çok olumlu katkıları olacağını ifade etmek isterim' şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci: 'Yeni sistem Türkiye'de siyaseti değiştireSIRADAKİ HABER