HaberlerSamsun haberAK Parti Samsun Milletvekili Köktaş'tan 'İstifa et' çağrısı

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş'tan 'İstifa et' çağrısı

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş'tan 'İstifa et' çağrısı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'Referandumda evet çıkarsa İzmir'den denize dökeceğiz' şeklindeki sözlerine büyük tepki göstererek, kendisini istifaya davet etti

Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, güçlü yasama, yürütme, siyasi istikrar, daha müreffeh bir millet ve büyük Türkiye için "Evet" dediklerini söyledi. Köktaş, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylaması süreci kapsamında baba ocağı Çarşamba'da esnaf ziyareti yaparak hemşehrileri ile bir araya geldi.

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçe Başkanı Halit Doğan, İl Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Gençtürk, belediye meclis ve teşkilat üyelerinin katılımıyla Dr. Ata Giritli Caddesi ve Atatürk Bulvarı'nda esnaf ziyareti yaparak hemşehrileri ile biraraya gelen Köktaş, ayrıca Cemil Şensoy Kültür Merkezi'nde ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen Sandık Eğitim Toplantısı'na da katıldı.

SANDIK NAMUSTUR

Referandum çalışmaları kapsamında ilçe ilçe, mahalle mahalle, kapı kapı dolaştıklarını, vatandaşlara büyük bir özveri içinde neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlattıklarını belirten Köktaş, "Bu yoğun çalışmaların meyvesini inşallah 16 Nisan'da sandıkta alacağız. Bu anlamda tarihi önem taşıyan referandumda sandık görevlilerine de büyük sorumluluklar düşüyor. Her zaman ifade ediyoruz sandık namustur. Demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Onun bir oy deyip geçmeyeceğiz, sandığa ve oylara her seçimde olduğu gibi sahip çıkacağız. Bu düşünceler içinde şimdiden sizlere başarılar diliyorum" dedi.

İSTİFA ETMELİ

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Referandumda evet çıkarsa İzmir’den denize dökeceğiz” sözlerine tepki gösteren Köktaş, "Meclis'te CHP'yi temsil eden bu kişinin yapmış olduğu açıklamayı çok talihsiz, sığ ve vasıfsız buluyorum. AK Parti olarak bugüne kadar sandıktan çıkan her karara saygı duyduk. Milletimizin kararı her zaman başımızın üstündedir, olmaya da devam edecek inşallah. Bu ülkenin asıl sahipleri, aziz milletimiz ve vatansever onurlu halkımızdır. Ancak bu topraklar içinde yaşayan aziz milletimizin kararına saygı duymayan Bozkurt’u açıklamasından ötürü istifaya davet ediyorum. Tarihte biz mücadelemizi İzmir'de denize dökülen düşmanlarla verdiğimiz düşünüyorduk.

Bu anlamda bu sözleri sarf eden CHP'li Bozkurt’a Samsun'dan bir mesaj göndermek istiyorum. İzmir'den denize dökülen düşmana karşı verilen büyük mücadelenin ilk startının verildiği meşale şehir, istiklal şehri Samsun 16 Nisan'da size yakışan cevabı sandıkta güçlü bir şekilde evet diyerek verecektir. Biz evet diyene de hayır diyene de hizmet etme derdimiz var. Bu anlayış içinde bugüne kadar hareket ettik. Bundan sonra da etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.