Haberlerİzmir haberBu meslekler kazandırıyor

Bu meslekler kazandırıyor - İzmir haber

Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç, son dönemde popüler olan yeni nesil meslekleri edinenlerin iyi gelir elde edebileceklerini söyledi.

Bu meslekler kazandırıyor

Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç, günümüzde teknolojinin gelişmesi ve ihtiyaçların değişmesiyle yeni mesleklerin ortaya çıktığını ve bu alanda yetişmiş eleman bulmanın zorluklarından anlattı. Ergenç, yeni bir meslek arayışında olan kişilerin bu meslekleri inceleyerek kendilerini bu alanlarda geliştirmelerini önererek, bu mesleklerin bir kısmının enerji sektöründe ve bir çoğunun da hizmet sektörü içerisinde olduğunu ifade etti. Günümüzde popüler olan yenilenebilir enerji kaynakları arasında güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi geldiğini anlatan Ergenç, 'Bu alanlara yatırım yapmanın maliyetleri yüksek olsa da bu alanda uzman olmak hiç de zor değil. 2017 yılının ilk çeyreğinde bir çok öğrencimiz güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi eğitimlerini tercih ederek bu alanda kendine yatırım yaptı. Bu alanda alınacak bir uzmanlığın uzun yıllar kullanılabilecektir' dedi.
'Büyük şirketlerde çalışan bir çok beyaz yakalı artık tek bir uzmanlık alanında kendini geliştirmiyor' diyen Ergenç, 'Özellikle son dönemde popüler olan Kurumsal kaynak planlama uzmanlığı, kurumsal sosyal sorumluluk uzmanlığı, kurumsal itibar yönetimi uzmanlığı ve kurumsal imaj yönetimi uzmanlığı gibi konular çok tercih ediliyor.Doğrudan pazarlama kavramı internetin gelişimi ile hayatımızda başka bir boyut aldı. Bu noktada sertifikalı YouTube uzmanları, dijital pazarlama uzmanları ve sosyal medya uzmanları günümüzde firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir' dedi.
Özellikle son dönemde koçluk kavramının ön plana çıktığını ifade eden Liderlik Okulu Kurucusu ve Kişisel Gelişim Mentoru Erkut Ergenç Ergenç, şöyle devam etti:
'Artık hemen hemen her alanda koçlar faaliyet göstermekteler. Yaşam koçlarının yanında, öğrenci koçları, sağlık ve beslenme koçları, fitness koçları gibi koçluk alanlarında sertifikalı uzmanlar ciddi gelir elde etmektedir.'SIRADAKİ HABER