HaberlerSamsun haberAK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Yeni sistem güç verecek'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Yeni sistem güç verecek'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: 'Yeni sistem güç verecek'

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, '16 Nisan'da halk oylamasına sunulan anayasa değişikliğinin milletimiz tarafından onaylanmasıyla daha güçlü ve icracı bir yürütmeye sahip olacağız' dedi

Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 16 Nisan referandum çalışmalarına Tekkeköy'de devam etti. Belediye Başkanı Hasan Togar, Başkan Yardımcısı Özkan Karakaya, İlçe Başkanı Yusuf Güngör ve Yönetim Kurulu üyeleri ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülşen Maral'ın da yer aldı ziyaretlerde Kırcalı, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında açıklamalarda bulunarak, vatandaşlara bilgi verdi.

MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ

Samsun'un tüm ilçelerini ziyaret ederek yeni sistemi anlatmaya devam ettiklerini dile getiren Kırcalı, "Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve AK Parti'ye olan sevgisini yüzlerine yansıtıyor. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz de milletimizin her ferdini seviyor ve onların yararı için çalışıyoruz. Bu karşılıklı sevgi ve hizmet aşkımız ilk günkü gibi devam ediyor. Biz, milletimizin efendisi değil hizmetkârıyız" dedi.

KRİZLER SON BULACAK

Referandum sürecinin toplumda kutuplaşmaya neden olmaması gerektiğini belirten Kırcalı, "Biz her yerde neyin yanlış, neyin doğru olduğunu anlatıyoruz. Ama CHP’li bir milletvekili çıkıyor, '16 Nisan'da yüzde 60-65 hayır çıkacak ama evet çıksa bile yine Samsun'dan çıkarız ve sizi İzmir'den denize dökeriz' diyebiliyor. Bunlar çok yanlış ifadeler. Biz 80 milyon insanımızın kardeşliğine, beraberliğine inanıyor ve hepsini kucaklıyoruz. Bunun için 15 yıldır milletimiz bizi destekliyor. 16 Nisan’da halk oylamasına sunulan anayasa değişikliğinin milletimiz tarafından onaylanmasıyla daha güçlü ve icracı bir yürütmeye sahip olacağız. Koalisyonlar ve onların getirdiği istikrarsızlık bitecektir. Cumhurbaşkanı ile başbakan arasında uyumsuzluk bir daha ortaya çıkmayacaktır. Bütün bunlar ülkemizin ve milletimizin yararınadır" diye konuştu.