HaberlerSamsun Umumi Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara: 'Konu kapamıştır'

Samsun Umumi Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara: 'Konu kapamıştır'

Samsun Haber: Samsun Umumi Kahveciler Odası'nda yeniden başkan seçilen Mustafa Kara, 'Ben tek başıma karar alamam, yönetim kurulumuz ile hareket edebiliriz. O nedenle konu kapanmıştır. 11 ay sonra normal seçimler yapılacaktır' dedi

Samsun Umumi Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara: 'Konu kapamıştır'

Samsun Haber: Umumi Kahveciler Odası'nın geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda iki aday eşit oy alınca Seçim Kurulu tarafında yapılan kurada yeniden seçilen Başkan Mustafa Kara, yönetim kurulu üyeleri ile basın mensuplarının karşısına çıktı. Tartışmaları halen süren seçimle ilgili açıklamada bulunan Kara, artık konunun kapandığını ve 11 ay sonra yapılacak Olağan Genel Kurula kadar görevlerinin başında olduklarını ifade etti.

SEÇİM KARARINI YÖNETİM ALIR

Olağanüstü Genel Kurul sonrası yaşanan süreçle ilgili açıklamada bulunan Başkan Kara, "Genel kurulda 3 aday yarışırken, benimle beraber iki aday aynı oyu aldı. Seçim Kurulu Başkanı tarafından yasal olarak yapılmış olan kura sonucunda yeniden başkanlığa seçildim. Kura çekilmeden önce Köksal Orman kardeşimle beraber 'iyi niyet protokolü' imzaladık. Fakat bu benim kişisel imzaladığım bir protokoldü. Hakim beyin huzurunda da söyledim, 'ben yazı-tura başkanı olmak istemem' dedim. 'Kurayla seçilen bir başkan olmak istemem, yasalara uygun olarak bu seçimin yenilenme şansı varsa yenileyelim. Yenilenmiyorsa gereğini yapalım' dedim. Seçim Kurulu Başkanımız, yasada böyle bir şeyin olmadığını, seçimin yenilenemeyeceğini söyledi ve 'aranızda bir iyi niyet protokolü yaparsanız bizim buna diyeceğimiz olmaz' dedi. Bu protokolü imzaladık ve 1 ay sonra seçim yapılacak dedik. Fakat kendi başıma aldığım bir karar bağlayıcı olmaz. Biz ancak yönetim kurulu olarak seçim kararı alabiliriz. Bunun dışında hareket edemeyiz. Bu nedenle konu kapanmıştır. 11 ay sonra normal seçimler yapılacaktır. Bu süre içerisinde elimizden gelenin en iyisini yaparak bu görevi ifa etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER