Haberlerİstanbul haberBakan Süleyman Soylu: 'Evlatlarımız dün akşam 8 teröristi etkisiz hale getirdi'

Bakan Süleyman Soylu: 'Evlatlarımız dün akşam 8 teröristi etkisiz hale getirdi' - İstanbul haber

Sultanbeyli'de konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Dün akşam 8 teröristi evlatlarımız Hakkari'de Çukurca'da etkisiz hale getirdi. Son bir haftada 70'i aştı. Bizim evlatlarımız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar' dedi.

Bakan Süleyman Soylu: 'Evlatlarımız dün akşam 8 teröristi etkisiz hale getirdi'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, referandum çalışmaları kapsamında Sultanbeyli'de hemşehri dernekleriyle bir araya geldi. Bakan Soylu'ya hemşehri dernekleri temsilcileriyle yaptığı kahvaltıya Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile AK Partililer de eşlik etti.
Yapılan kahvaltının ardından söz alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önemli açıklamalarda bulundu.
16 Nisan'da yapılacak olan referandumun yıllardır milletin başında boza pişirenlere bir itiraz olduğunu belirten Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP'li vekilleri eleştirdi. 'Ömründe ne yaptın Kılıçdaroğlu' diye soran Bakan Soylu, 'Hangi meseleyi gerçekleştirdin. Seni SGK'nın başına getirdiler SGK'yı batırdın. Yıllardır CHP'nin başındasın fitne ve fesat üretmekten başka bir şey ortaya koymuyorsun. Kendin söyleyemediğin şeyleri adamlarına söyletiyorsun. Biz onlara Murat Karayılan'dan daha mı uzağız. PKK'lı teröristlerden daha mı uzağız. Bu ülkenin ay yıldızlı bayrağını dünyanın her yerinde şerefle dalgalandıran Tayyip Erdoğan onlara Kandil'deki terörist başlarından daha mı uzak. Yazıklar olsun bu ülkeyi istila etmeye çalışan Yunan postalıyla üzerine basıp ezanımıza dinimize milletimize ve bu ülkenin geleceğine kast eden Yunan istilacılardan bizi daha düşman gören bir anlayışı kendi içlerine sindirebiliyorlar. Bizi İzmir'e kadar kovalayıp, Yunanlıları denize döktüğü gibi bizi denize dökecekmiş. Yazıklar olsun. Bu sadece bugünkü bir düşünce değildir' dedi.

Kılıçdaroğlu'na 'kontrollü darbe' tepkisi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Bakan Soylu, 'Kılıçdaroğlu ne diyor kontrollü darbe. Kılıçdaroğlu bu sözü Alman istihbarat başkanının ben bunun darbe olduğuna ikna olamadım dediği günden sonra söyledi. Kılıçdaroğlu biz senin kimin adamı olduğunu biliyoruz. Bu ülkede kasetle nasıl işbaşına geldiğini biliyoruz. Kasedi FETÖ'cülerin yaptığını, biz seni çağırdık. Gel gösterelim dedik. Biz Baykal'a mağdur oldu diye adalet adına gel de bu kaseti kim hazırlamış kimin talimatıyla hazırlanmış, o da bizim için ne diyor; hayır çıkarsa İzmir'de düşmanı denize dökmüş kadar sevineceğim diyor yani bizi onunla beraber görüyor. Yazıklar olsun' açıklamasında bulundu.

'Bu çocukları oradan kurtaramazsak İçişleri Bakanlığı bana haram olsun'
PKK tarafından kaçırılarak Kandil'e götürülen 13 yaşındaki kız çocuklarının PKK yönetimi tarafından taciz edildiğini söyleyen Bakan Soylu, 'Ben İçişleri Bakanıyım, bir babayım benim vicdanım sızlamıyor mu sanıyorsunuz. 13 yaşındaki çocukları dağa götürenler, annelerinin babalarının kucaklarında sevgiyle büyümesi gereken çağında onları terör makinesi haline getirmeye çalışanlar. Mardin'de Kızıltepe'de söyledim. Allah'ınızı severseniz kardeşlerim şu Kandil'deki adamların hangi karakteri sizlerle örtüşüyor. Kaçabilenler oradan geliyorlar. Arkadaşlarımız onlarla mülakat yapıyor. 13 yaşındaki çocukları dağa götürüp fiziğine göre kimine etek giydirip kimine pantolon giydirip o 60-70 yaşındaki itlerin kendi zevklerini tatmin etmek için taciz ettikleri bir alçaklığı o çocuklarımız anlatıyorlar. Ben de babayım. Sizlerde anne ve babasınız. Onlar bizim evlatlarımız. Eğer 780 bin kilometre kare için ay yıldızlı bayrak altında bu ezanın okunduğu bu anlayış içinde bizim çocuklarımıza bunları yapıyorlarsa biz de sorumluyuz. Eğer bu çocukları oradan kurtaramazsak İçişleri Bakanlığı bana haram olsun' dedi.
PKK'nın adını coğrafyadan sileceklerini anlatan Soylu, ' Dün akşam 8 teröristi evlatlarımız Hakkari'de Çukurca'da etkisiz hale getirdi. Son bir haftada 70'i aştı. Dağlar onlarındı değil mi. Cudi Tendürek onlarındı. İkiyaka Dağları, Besler - Dereler onlarındı. Bizim evlatlarımız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. Emin olun ki PKK denilen örgüt bu coğrafyada adından bahsedilen bir örgüt olmayacak' açıklamasında bulundu.

Bakan Süleyman Soylu: “Evlatlarımız dün akşam 8 teröristi etkisiz hale getirdi”SIRADAKİ HABER