HaberlerSamsun haberSamsunlu otizmli çocuklardan Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e ziyaret

Samsunlu otizmli çocuklardan Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e ziyaret

Samsunlu otizmli çocuklardan Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 'Dünya Otizm Farkındalık Ayı' kapsamında otizmli çocuklarla bir araya geldi.

Samsun Haber: Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Samsun’dan gelen otizmli çocukları ve ailelerini makamında kabul etti. Çocuklarla sohbet eden Görmez, onlara hediye verdi. Otizmli çocuklardan Alihan da, Görmez’e ilahiler okudu.

Görmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, otizmli çocuklarla bir arada olmaktan, onlarla sohbet etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sadece bir günü ya da bir ayı otizmli çocuklara tashih etmekten daha fazlasının yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Görmez, “Sadece bir gün ya da bir ayı gençlere tashih etmek yeterli olmaz. Otizmli çocuklarımızla birlikte olmak, onlarla ilgilenmek hepimizin görevi. Ben özellikle ailelerine, öğretmenlerine en kalbi teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Hz. Peygamber’e olan sevgisini ilahi okuyarak dile getiren Alihan, Başkan Görmez’e Medine’ye gitmek istediğini söyledi. Görmez ise bu isteği geri çevirmeyerek otizmli çocuklara umre sözü verdi.