Haberlerİstanbul haberBakan Kaya'dan Kılıçdaroğlu'na 'kontrollü darbe' tepkisi

Bakan Kaya'dan Kılıçdaroğlu'na 'kontrollü darbe' tepkisi

Bakan Kaya'dan Kılıçdaroğlu'na 'kontrollü darbe' tepkisi - İstanbul haber

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, 'İstanbul'da, Ankara'da birçok noktaya bombalar atılırken, hala birileri kalkıp bu kontrolü darbe girişimiydi diyor. Maalesef ben bu söyleminden dolayı ana muhalefeti genel başkanı Kılıçdaroğlu'nu özür dilemeye davet ediyorum'dedi.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Eyüp Kültür Merkezinde düzenlenen Yaşlılar ve Engelliler Buluşması programına katıldı. Programa Bakan Kaya'nın yanı sıra; Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve çok sayıda yaşlı ve engelli vatandaş katıldı.
Programda konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'u 'kontrollü darbe' olarak ifade etmesine sert tepki gösterdi.
Bakan Kaya, Kılıçdaroğlu'nun şehit ve gazilerden özür dilemesi gerektiğini belirterek, 'Meclis 5 sefer bombalanırken, cumhurbaşkanlığı külliyesi bombalanırken, İstanbul'da Ankara'da bir çok noktaya bombalar atılırken, hala birileri kalkıp bu kontrolü darbe girişimiydi diyor. Maalesef ben bu söyleminden dolayı ana muhalefeti genel başkanı Kılıçdaroğlu'nu bir özre davet ediyorum. Bütün şehitlerimizin yakınlarından gazilerden bu millete bir özür borçlular.Milletin değerlerinden bu şekilde dalga geçer gibi konuşmaması lazım ana muhalefet partisinin genel başkanın da' dedi.

'Hollanda 'hayır' kampanyası yapan terör örgütlerine bir bir izin verdi'
'Hollanda 'hayır' kampanyası yapan terör örgütlerine bir bir izin verdi'diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, 'Avrupa'dakiTürk vatandaşlarımızın yanına Almanya 'ya, Hollanda'ya da yeni sistemin bu ülke için neler getireceğini bu ülke için kazanımlarının neler olacağını konuşmak için gitmiştik.Ama orada bakan arkadaşlarımın ve benim konuşma yapacağımız salonlar sudan sebeplerle iptal edildi. Dışişleri bakanımızın uçuş izni iptal edildi. Ve benim sizlerde sabahlara kadar televizyon başında gördünüz konsolosluk binamıza kendi topraklarımıza dahi engel oldular. Bize engel olan bir gecede olan üstü hal ilan eden Hollanda 'hayır' kampanyası yapan terör örgütlerine bir bir izin verdi. Sizler de gördünüz sayın Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayanmış şekilde İsviçre'nin Bern kentinde terör örgütünün 'hayır' mitingine izin verildi. Bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanı sizlerin seçtiği cumhurbaşkanını hedef halinde getirilecek halinde 'hayır' kampanyalarına izin verildi veriliyor'diye konuştu.
Programda konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 'Her zaman başımızın üstünde yeriniz var bunu çok iyi biliyoruz. Ve bunu geliştireceğiz inşallah. Zaten ilişkilerimizde sizlerde bunu yaşıyorsunuz. Bunu ifade ediyorsunuz. Memleketimiz çok badireler atlattı. Bunları en iyi bileler sizlersiniz. En sonu 15 Temmuzda da bu badirelerin bir tanesini de hep beraber yaşadık' şeklinde konuştu.

Bakan Kaya’dan Kılıçdaroğlu’na “kontrollü darbe” tepkisi