HaberlerKonya haberDiriliş Ertuğrul oyuncuları Kutluca ve Batuhan Konya Kitap Günleri'nde

Diriliş Ertuğrul oyuncuları Kutluca ve Batuhan Konya Kitap Günleri'nde

Diriliş Ertuğrul oyuncuları Kutluca ve Batuhan Konya Kitap Günleri'nde - Konya haber

Diriliş Ertuğrul dizisi oyuncularından Mehmet Pala (Kutluca) ve Osman Albayrak (Batuhan) Konya Kitap Günleri'nde sevenleriyle buluştu.


Konya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitimevi Organizasyonu'nun düzenlediği Konya Kitap Günleri'nde etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda ekranların ilgiyle takip edilen dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul'da Kutluca'yı canlandıran Mehmet Pala ve Batuhan karakterine hayat veren Osman Albayrak Konya Kitap Günleri'nde sevenleriyle buluştu. Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Konya Kitap Günleri'nde Konyalılar ünlü tiyatrocu Osman Albayrak ve Mehmet Pala'ya yoğun ilgi gösterdi. Sevenleriyle fotoğraf çektiren Albayrak ve Pala bütün stantları gezerek kitapları inceledi.
Okuma alışkanlığının kazandırılmasında kitap günlerinin önemli olduğunu ifade eden Mehmet Pala, 'Okumak yeme içme gibi temel bir ihtiyaçtır. Bu tür organizasyonların özellikle çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılmasında önemli olduğunu düşünüyorum. Kitap Günleri yılda birden çok düzenlenmelidir. Buralarda birçok yazarla tanışma imkanı buluyorlar. Konya'da geniş kapsamlı Kitap Günleri etkinliği düzenlenmiş. Diğer illere de örnek olmasını diliyoruz' diye konuştu.
90 yayınevi ile 120 yazarın katıldığı Konya Kitap Günleri, 9 Nisan'a kadar her gün 09.00 - 21.00 saatleri arası ziyarete açık kalacak.

Diriliş Ertuğrul oyuncuları Kutluca ve Batuhan Konya Kitap Günleri’nde