HaberlerOrdu haberODÜ Diş Hekimliği Fakültesi bölgenin gözbebeği

ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi bölgenin gözbebeği

ODÜ Diş Hekimliği Fakültesi bölgenin gözbebeği - Ordu haber

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Diş Hekimliği Fakültesinde son yıllarda oluşturulan teknik alt yapı ve akademik personel sayısındaki artışla birlikte 2016 yılında toplamda 83 bin 892 hastada 161 bin 650 tedavi işlemi gerçekleştirildi.


Ağız ve diş sağlığı konusunda üst sıralarda yer alma hedefiyle 2012 yılında hasta kabulüne başlayan Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ordu ve çevre illere ağız ve diş sağlığı hizmeti sunarken ön sıralardaki yerini koruyor. Ana bilim dalları bazında 2016 yılında tedavi edilen hasta dağılımına bakıldığında ağız diş ve çene radyolojisi 14 bin 803, ağız diş ve çene cerrahisi 13 bin 530, diş hastalıkları ve tedavisi 3 bin 878, endodonti 6 bin 259, ortodonti 15 bin 686, pedodonti 14 bin 359, periodontoloji 9 bin 856, protetik diş tedavisi 5 bin 521 hastaya hizmet sunuldu.
Bununla birlikte Diş Hekimliği Fakültesinde hasta kabulüne başladığı tarih olan 2012 yılından bugüne kadar 248 bin 73 hastada toplam 817 bin 549 tedavi işlemi gerçekleştirildi.
ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, bu sayıların hedefler doğrultusunda öngörülen sayıların üzerinde olduğunu ve Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesinde 2017 yılı içerisinde tamamlanması planlanan Diş Hekimliği Fakültesi yeni binasının hizmete girmesiyle beraber gerek akademik gerekse sağlık sunumu anlamında bölgede en ön sırada yer alacaklarını belirtti.
Yarılgaç, 'Üniversitemiz ağız ve diş sağlığı alanında yaptığı çalışmalarla da Karadeniz Bölgesi'nde öncü olmayı hedeflemektedir. Akademisyenlerimize verimli çalışma alt yapısı ve ortamı sunarak akademik bilginin üretimini hızlandırmak, bu bilgi ışığında bölgenin ve çevre illerin ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla oluşturulan çalışmalarımız her geçen gün yenilik ve gelişim içerisinde devam edecektir' dedi.