Haberlerİzmir haberSessiz sedasız şampiyon oldular

Sessiz sedasız şampiyon oldular

Sessiz sedasız şampiyon oldular - İzmir haber

Torbalı İşitme Engelliler Spor Kulübü futbol takımı, Engeliler Futbol Federasyonu 1. Lig 2. Grupta en yakın rakibine 8 puan fark atarak şampiyonu oldu.


Torbalı İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı, Bursa Yıldırım İşitme Engelliler Futbol takımı ile yaptığı şampiyonluk maçını da 12-1 kazanarak kupayı aldı. Cemer'in sponsor olduğu ve iki çalışanının da top oynadığı, tamamı işitme engelli sporculardan oluşan takım, bu sezon oynadığı tüm maçları kazandı. En yakın rakibine 8 puan fark atarak 42 Puanla sezonu şampiyon olarak kapatan takım süper lige çıkmaya da hak kazandı. Maçın bitiminde yapılan törenle Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Başkan Yardımcısı Turgut Buluş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, Cemer Kent Ekipmanları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Eroğlu, Finans Müdürü Ömer Yalçın ve Belediye Başkan Danışmanı Ruhi Gülercan'a takıma vermiş oldukları katkılardan dolayı birer plaket verildi. Bir otelde düzenlenen şampiyonluk kutlama yemeğinde yaptığı konuşmada, futbolcuları ve şampiyonlukta emeği geçenleri başarıları için kutlayan Başkan Adnan Yaşar Görmez, aynı başarıyı Süper Ligde de göstereceklerine inandığını söyledi.
Başkan Görmez'in ardından takımın sponsoru Cemer Kent Ekipmanları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Eroğlu da, futbolcuları ve emeği geçenleri kutladı. Eroğlu, takıma desteklerinin Süper Ligde de devam edeceğini ve şampiyonluk nedeniyle tüm sporculara bir destek primi vereceklerini söyledi. Takımın Süper Ligden de kupayla döneceğine inandığını belirten Eroğlu, özellikle bölgedeki iş adamlarının takımdaki oyuncuları özürlü kadrolarında istihdam ederek takıma ve futbolculara destek verebileceğine vurgu yaptı ve iş adamlarını takıma sahip çıkmaya çağırdı.

Sessiz sedasız şampiyon oldular