HaberlerAmasya haberİş sezonuna yeni bina ve iş makineleriyle başlandı

İş sezonuna yeni bina ve iş makineleriyle başlandı - Amasya haber

Amasya İl Özel İdaresi, 2017 yılı iş sezonuna yeni hizmet binalarının açılışı ve iş makinelerinin hizmete sunulmasıyla başladı.

İş sezonuna yeni bina ve iş makineleriyle başlandı

Boğazköy yerleşkesinde düzenlenen törene Amasya Valisi Salih Işık, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, diğer yetkililer ve personel katıldı.
Açılışı yapılan bakım atölyesi içinde elektrikhane, kaynakhane, döşemehane, takımhane, malzeme deposu, lastik ambarı, yedek parça ambarı gibi bölümlerin yer aldığını, yeni inşa edilen Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün de 9 ofis, toplantı salonu ve yemekhanenin bulunduğunu belirten Genel Sekreter Aykutlu, sıcak asfalt çalışmalarında kullanılacak asfalt serme makinesi, silindir ve paletli ekskavatörün de araç filosuna eklendiğini söyledi.
Yeni sezonun bereketli, kazasız ve belasız geçmesini dileyen Vali Işık da, 'Amasya İl Özel İdaresi de görevini bugüne kadar başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. Türkiye geneliyle mukayese ettiğimizde alt yapı ve kırsal kalkınma anlamında Amasyamız iyi durumdadır. 2016 yılında olduğu gibi bu sene de verimli bir yıl olarak geçecektir' dedi.
Işık, '2016 yılında bütçemizin KÖYDES ödeneğiyle beraber yaklaşık yüzde 70'i yatırım olarak harcanmıştır. Parasal değer olarak yaklaşık 47 milyon TL ilimiz köylerinin altyapısına, suyuna, yoluna, tarımsal kalkınmasına ve kültürüne harcanmıştır. Tarımsal kalkınmada toplam istihdamın yüzde 46'sı bu alanda çalışmaktadır. Dolayısıyla toprağın suyla kavuşması bizim için çok önemlidir. 11 adet sulama tesisini programımıza aldık ve 4 adet gölet yapacağız. Ayrıca 98 tane projemiz var. Bunun yanında sıcak karışım asfalt yapmaya başlıyoruz. Hedefimiz yılda 100 kilometre asfalt yol yapmak. Bu konuda gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Ben bugüne kadar bizlere destek veren başta devletimize, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, milletvekillerimize ve özel idare personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum' diye konuştu.
İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu'nun yaptığı duanın ardından binaları dolaşan Vali Işık ve beraberindekiler yetkililerden bilgiler aldılar.

İş sezonuna yeni bina ve iş makineleriyle başlandıSIRADAKİ HABER