HaberlerZonguldak haberBaşkan Uysal mecliste eleştirilere yanıt verdi

Başkan Uysal mecliste eleştirilere yanıt verdi

Başkan Uysal mecliste eleştirilere yanıt verdi - Zonguldak haber

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, rant beklentisi olanlara olumlu yanıt vermediği için bazı sıkıntılar yaşadığını belirterek, görev süresi boyunca bunlara taviz vermemeye devam edeceğini söyledi.


Kdz. Ereğli Belediye Meclisi 2017 yılı Nisan ayı olağan toplantısı 2. günün ardından sona erdi. İlk gün meclis toplantısında Encümen ve İhtisas Komisyonlarının seçiminin ardından bugünde 2016 yılı faaliyet raporu ve gündemdeki diğer maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Uysal, 'Asla taviz vermeyeceğim'
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubunun 2016 yılı faaliyet raporu ve diğer eleştirilerine tek tek yanıt verdi. Yaşanan bazı gelişmelerin ve eleştirilerin altında yatan nedenleri açıklayan Başkan Hüseyin Uysal; 'Göreve geldiğim günden bu yana verdiğim sözlerin arkasındayım. Bu güne kadar belki anlaşılmamam yada bu sıkıntıları çekmem şundandır ki, ben baştan beri 'yemeyeceğim, yedirttirmeyeceğim, dik duracağım' dedim, 'eğilmeyeceğim, hiçbir menfaat odakların da isteklerine cevap vermeyeceğim' dedim. Bütün bu problemlerin altında yatan neden o. Benim hayatım bu olacak. Benim çalışma arkadaşlarım, mesai arkadaşlarım Ereğli sevdalısı olduğumu çok iyi bilirler. Ereğli halkının rahat olması için, gelecek nesillere az problem bırakmak için çalışmamı, ne kadar gayretli ve hevesli olduğumu bilirler. Eşim, ailem, çocuklarım da bilir. Onun haricinde kimseye kefil olamam, ama her zaman diyorum kendime kefilim. Ben görev sürem boyunca, yaşadığım boyunca asla bunlara taviz vermeyeceğim herkes beni böyle tanısın' dedi.

'Murat Sesli'nin eline sağlık, asfalt dökmüş'
CHP'li meclis üyelerinin 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı görevini yürüten AK Partili Murat Sesli'ye yönelik 'Belediyeyi borçlandırdı' eleştirilerine de yanıt veren Uysal 'Burada Murat Sesli'den kaldı dediğiniz borç, Murat Sesli 2008 yılında sıcak asfalt borçlanması yapmış ve aylık belediyeye maliyeti 21 bin lira. Ellerine sağlık, Asfalt döktü arkadaş, 18-20 ay görevde kaldı, bütün borçlanmayı tuttunuz burada o dönemden kaldı diye, burada da cevap hakkı olmadı diye söylüyorsunuz. Bugün 2 milyonluk borçlanmayı küçümsüyorsunuz, ama Yalı caddesinden sizin döneminizde kalan peyzaj düzenlemesi borcunu ödedik biz. Biz yapacağız diyorsak yaparız. Bizim gelecek hedeflerimiz var, umutlarımız var. Bizim 2023 hedeflerimiz var. Bugüne kadar kim ne hizmet yaptıysa da teşekkür ediyoruz' şeklinde konuştu.

'Can güvenliği için 2 adet jet ski alıyoruz'
CHP'li meclis üyelerinin 'jet ski (deniz motoru)' eleştirilerine de yanıt veren Uysal, 2 adet Jetski'nin plajlar bölgesinde halkın can güvenliğini sağlamak için kullanılacağını söyledi. Uysal konuya ilişkin konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 'Siz jetski mi istiyorsunuz? Erdemir plajının olduğu yerler dahil olmak üzere, deniz kenarımız son derece huzurlu. Görev alanı içerimizde hiç can yanmadı. 6 can kurtaran aldım. Biz şimdi önümüzdeki yıl plajlar bölgesine 7 tane kule yapılıyor. 2 tane Jet ski siparişi verildi. Denizdeki burnu kanayan da bizim insanımız, Yüzme havuzu yapıyoruz, neden? Karadeniz Ereğli'de büyüyen çocuklarımız yüzmeyi bilmeli. Biz Jetski ile kalmıyoruz başka işlerin de peşindeyiz.'

'Teleferik projesi bitti, yapılacak'
Uysal, Göztepe konusundaki eleştiriye de; 'Göztepe'de yapılaşmaya asla izin verilmeyecek. Teleferik projesi bitti. Göztepe konusunda, 1. 'si, Karadeniz'de en güzel bir tepemiz var. O bölgeden Karadeniz çok farklı görünüyor. İnşallah orası Pierloti olacak. Oraya genç kardeşlerimizin, veya yaşlı insanlarımızın acaba buraya çıkabilir miyim düşüncesi için, genç o hissedenler için, merdiven ile de çıkılması düşünülebilir. Ereğli için kim hizmet yaptıysa hepsinden Allah razı olsun. Önceliğimiz kent meydanı, önceliğimiz pazaryeri, önceliğimiz mezarlıklar' diyerek yanıt verdi.
Başkan Uysal'ın konuşmasının ardından yapılan oylama sonucu 2016 yılı Faaliyet Raporu, CHP grubunun 13 red oyuna karşı 15 Evet oyu ile kabul edildi. Gündemdeki diğer maddelerde görüşülerek karara bağlandı.

Başkan Uysal mecliste eleştirilere yanıt verdi