HaberlerSamsun Haber: Samsun ormanlarına sıkı bakım

Samsun Haber: Samsun ormanlarına sıkı bakım

Samsun Haber: Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriyya Nane, orman zararlıları ile biyolojik mücadele kapsamında bin adet kuş yuvası ve 8 adet karınca nakli programını Samsun ormanlarında uygulayacaklarını söyledi.

Samsun Haber: Samsun ormanlarına sıkı bakım

Samsun Haber: Nisan ayı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında kurumu hakkında bilgiler veren Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriyya Nane, “Samsun ilinde ormancılık faaliyetlerini yürütmek için 3 Orman İşletme Müdürlüğü, bunlara bağlı 33 Orman İşletme Şefliği, 1 Fidanlık Müdürlüğü, 3 Fidanlık Şefliği bulunmaktadır.

Müdürlüğümüzün 43 inşaat, 53 orman, 3 enerji ve 2 hayvancılık olmak üzere toplam 101 adet projesi vardır. Projelerin toplam tutarı 13 milyon 324 bin 594 TL'dir. Projelerin fiziki gerçekleşme oranı ise yüzde 13'tür" dedi.

“Bin adet kuş yuvası Samsun ormanlarına bırakılacak”

Orman zararlıları ile biyolojik mücadele kapsamında bin adet kuş yuvası ve 8 adet karınca nakli programını Samsun ormanlarında uygulayacaklarını vurgulayan Nane, “Kurumumuz çalışmaları kapsamında Samsun'da 150 km üretim yolu bakımı ve 1 km traktör yolu bakımı gerçekleştirildi. Samsun, Bafra ve Vezirköprü'de bulunan fidanlıklarımızda 3 milyon fidan üretimi gerçekleştirilmiş, 1 milyon 500 bin fidanın da bakımı yapılmıştır. Orman zararlıları ile biyolojik mücadele kapsamında bin adet kuş yuvası ve 8 adet karınca nakli programı gerçekleştirilecektir. Samsun ilinde 2017 yılında süt sığırcılığı ve güneş enerjisi olmak üzere 192 aileye toplamda 1 milyon 389 bin 600 TL’lik kredi desteği verilecektir" diye konuştu.SIRADAKİ HABER