HaberlerKastamonu haberKaymakam okuma seferberliği için maaşından 2 bin TL bağışladı

Kaymakam okuma seferberliği için maaşından 2 bin TL bağışladı

Kaymakam okuma seferberliği için maaşından 2 bin TL bağışladı

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Kaymakamı Deniz Pişkin, okul kütüphanelerine ve öğrencilere yönelik kitap bağış kampanyası başlattı. Kaymakam Pişkin, kampanyaya kendi maaşından 2 bin TL bağış yaparak ile katıldı.


Kaymakamlık makamında düzenlediği basın toplantısı ile kampanyayı başlatan Kaymakam Deniz Pişkin, 'Her zaman söyledim, bir kez daha söylüyorum. Bir kaymakam olarak mülki idari amir olarak dünya kadar sorumluluk sahası var ise bence en temel en önemlilerinden birisi asayiş ve diğeri de eğitim. Bu anlamda da epeydir üzerinde düşündüğüm bir şeydi. Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın diye bir kampanya başlatıyorum. Eğitim öğretim yılımızın sonuna kadar, karneleri alıncaya kadar, kampanya devam etsin istiyorum. Ve bu kampanyanın sonunda da yapabiliyorsak bütün okullarımıza, yapamıyorsak en azından büyük bir kısmına sadece adıyla var olan değil kendisiyle var olan kütüphane kazandıralım istiyorum. Kampanyaya kendi şahsım Deniz Pişkin olarak 2 bin lira bağışta bulunarak startı vermiş oluyorum' dedi.
Kaymakam Deniz Pişkin, esnaf, iş adamları, bankalar ve STK'ların kampanyaya destek vereceğine inandığını söyledi. Kaymakam Pişkin, kampanyayla birlikte 'Okuyan İlçe Tosya' hedefine ulaşmak için okulları, kurumları ve esnafları da içine alacak bir okuma seferberliği başlatacaklarını da sözlerine ekledi.
Kampanyaya katılmak isteyenlerin 0 366 313 19 39 Alo Kitap hattından bilgi alabilecekleri ifade edildi.

Kaymakam okuma seferberliği için maaşından 2 bin TL bağışladıSIRADAKİ HABER