HaberlerBafra'ya özel merkez

Bafra'ya özel merkez

Bafra Köseli Mahallesi'nde kurulan 'Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Kaymakam Halis Arslan, özel öğrencilerin bu okulda el sanatı ve bahçe bitkileri yetiştirmeyi öğreneceğini söyledi

Bafra'ya özel merkez

Bafra Köseli Mahallesi'nde 'Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi' kuruldu.

Köseli Mahallesi'nde ilköğretim okulu olarak kısa bir süre hizmet veren ve atıl duruma düşen iki katlı bina 6 ayda yapılan tadilatla 'Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi' olarak hafif düzey zihinsel engelli öğrenciler için 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde hizmet vermeye başladı.

SERVİSLE GİDİP GELECEKLER
Okulu ziyaret eden Bafra Kaymakamı Halis Arslan, öğrencilere başarılar diledi. Arslan, "Öğretmenler tarafından verilecek olan derslerde öğrenciler el sanatları ile tanışacak ve bu arada bahçe bitkilerini de öğrenecekler. Her gün öğrenciler servisleriyle evlerinden alınıp okula kadar servis hostesleri nezaretinde getirilecektir. Öğrencilere her gün öğle yemeği verilecektir. Okulun bahçesine ayrıca 10X5 metre ebadında sera yaptıracağız. Berberler Odası tarafından da çocukların saç kesimi yapılacaktır” dedi.

80 KAPASİTEYE ULAŞACAK
Okul Müdürü Ramazan Öztop da, "Okulumuz 8 derslik, 2 atölye, yemekhane ve çok amaçlı salondan oluşmaktadır. Okulumuz da el sanatları ve bahçe bitkileri dalı olmak üzere iki adet mesleki alan bulunmaktadır. 26 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlanmış olup yapılan değerlendirmelerde okul mevcudunun kapasitemiz olarak 80 öğrenciye ulaşacağı öngörülmektedir" diye konuştu.

 SIRADAKİ HABER