HaberlerSamsunspor: Bandırma maçı yeni statta

Samsunspor: Bandırma maçı yeni statta

Samsunspor: Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri, 33 bin 919 kişilik Tekkeköy 19 Mayıs Stadyumu'nu Samsunspor'un 21 Mayıs'ta oynayacağı Bandırmaspor maçına yetiştirmeye çalışıyor. Stadın bu tarihe kadar çevre düzenlemesi ve AVM'siyle birlikte en kötü yüzde 95 seviyesinde olması bekleniyor

Samsunspor: Bandırma maçı yeni statta

Samsunspor: STADININ İÇİ TAMAM GİBİ

Samsunspor'un, yeni mabedi 33 bin 919 kişilik Tekkeköy 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanacak ilk maçın bilgisine Haber Gazetesi ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın talimatlarına karşı yüklenici firma tarafından zamanında bitirilemeyen stadın çimi müsabaka oynanır hale geldi. Koltukların yüzde 80'i takılırken, iç boya çalışmaları sonlardı. Çim saha ile tribünler arasında kalan bölüme suni çimler döşenirken, locaların da büyük bir kısmı bitme noktasına geldi.

OLİMPİYATLA RESMİ AÇILIŞ

Stat dışında süren çevre düzenlemesi ve AVM yapımı çalışmalarında da büyük mesafe kat edildiği ifade edilirken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yüklenici firma ilk maç olarak Bandırmaspor müsabakasını gösteriyor. 21 Mayıs'ta TFF 1. Ligi'nin 34. hafta mücadelesine kadar stadın tüm hatlarıyla en kötü yüzde 95 seviyesinde olacağı öğrenildi. Öte yandan stadın resmi açılışının da Samsun'un ev sahipliğinde düzenlenecek 23. Deaflimpik Oyunları'yla yapılacağı belirtildi.

Selçuk KAYASIRADAKİ HABER