HaberlerÇarşamba Havalimanı'na Raylı Sistem Müjdesi

Çarşamba Havalimanı'na Raylı Sistem Müjdesi

AK Parti Samsun Gençlik Kolları 2. Geleneksel İstişare Kampı açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ile havaalanı arasındaki kamulaştırma problemi olmayan güzergahın tren yolu için alt yapı çalışmasının hazırlanması talimatını verdiğini söyledi.

Çarşamba Havalimanı'na Raylı Sistem Müjdesi

AK Parti Samsun Gençlik Kolları 2. Geleneksel İstişare Kampı(12-13-14 Şubat) Gençlik ve Spor Bakanlığı 19 Mayıs Kamp Merkezi'nde başladı.

Kampın açılış programına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfan Kalaycı, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Çelik, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Samsun İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve üyeler katıldı.
YILMAZ: 'HAVAALANI ŞEHİRLE BULUŞAN 3 BÜYÜKŞEHİRDEN BİRİ OLURUZ'
Kampın açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Bu akşam burada sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Samsun ile Tekkeköy arasındaki alanı raylı sistemle birleştirmek için hepinizin bildiği gibi bir çalışmanın içerisindeyiz. Farkındaysanız o güzergah şantiye haline geldi. 2016'nın 10. ayında inşallah Samsun'dan trene binip durmaksızın Tekkeköy'e kadar devam edecek. Bugün verdiğim talimat şu oldu: Tekkeköy'de son durağın olduğu stadyum durağının oradan Selyeri'ne, buradan Gelemen'e, oradan da Çarşamba Havalimanı ayrım noktasına hemen hemen devlet karayolunun kuzey bandından geçeceğiz. Kamulaştırma sorunu olmayan yerlerin kazı-dolgu işlerini yapalım dedim. O bölgede iki tane köprümüz var. Bu iki tane köprüyü de ihale edip yapalım güzergahı hazırlayalım. Platform olarak hazırlayalım. Üst yapısını da belli mi olur Allah bir yerden bir imkan yaratır, belki bir imkan olur ve hattı havaalanına bağlarız. O zaman ne olur biliyor musunuz? Türkiye'de havaalanını şehre demiryoluyla bağlayan üç büyükşehrinden birisi oluruz' dedi.
GÖKSEL: 'BİZ BU DÜNYADA EMANETÇİYİZ'
AK Parti Gençlik Kolları üyelerine seslenen AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ise, 'Birlik ve beraberlik, birbirini desteklemek, birbirine omuz vermek bizi her zaman ileriye götürecektir. Sizden bunları özellikle göz ardı etmeden yapmanızı istiyorum. Biz bu dünyada emanetçiyiz arkadaşlar. Bu aziz vatanı atalarımız, kanları pahasına korumuş kollamış ve bu devleti kurmuş bize emanet etmiş. Biz bu emanete hiçbir zarar vermeden sizlere teslim ettik sayılır. Siz de sizden sonrakilere bu aziz vatanı emanet edeceksiniz' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından hep birlikte dışarı çıkılarak kamp ateşi yakıldı.SIRADAKİ HABER