HaberlerSamsun Haber: Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: 'Bu sistem artık değişmeli'

Samsun Haber: Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: 'Bu sistem artık değişmeli'

Samsun Haber: Hemşehri derneklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya gelen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Mevcut sistemin, Türkiye'ye dar geldiği aşikardır. Beraberinde birçok sorunu da yıllardır yaşatan sistemin artık değişmesi gerekiyor' dedi

Samsun Haber: Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: 'Bu sistem artık değişmeli'

Samsun Haber: Kavak, Ladik, Havza, Alaçam, Çarşamba ve Ayvacık'ta hemşeheri dernekleriyle bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, referandum sürecinin önemine dair açıklamalarda bulundu.

HIZIMIZI ARTIRACAK

Türkiye’nin icraat hızının yeni sistem ile daha da güçleneceğini söyleyen Milletvekili Kurt, “1991’de temel atma töreni gerçekleştirilen bir yüzme havuzunun açılışını 2001 yılında tamamlandığında üç cumhurbaşkanı, 5-6 hükümet değişmişti. Parasızlıktan değil, bürokrasinin ya da siyasi iradenin enerjisinin olmayışından yapılamadı. Şimdi gelinen duruma bakıyoruz, 10 yıl beklenen basit bir hizmet, sadece aylar içerisinde halkın hizmetine sunuluyor. Samsun da bunun en güzel örneklerinden biridir. Şimdi bu çalışma hızına daha da hız katmak için, yeni bir sistem kapımızda. Türkiye’yi daha da güçlendirecek, çalışmaları daha da hızlandıracak, milli iradeyi sonuna kadar yaşama imkanı verecek bir sistem var” diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN BEKASI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Sandıktan çıkacak her bir evet oyu ile Türkiye’nin önünün açılacağını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Mevcut sistemin, Türkiye’ye dar geldiği aşikardır. Beraberinde birçok sorunu da yıllardır yaşatan sistemin artık değişmesi gerekiyor. Bu değişim için kararı da milletimiz veriyor. Türkiye’nin hızına hız katacak olan bu sistem, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsı için değil, ülkemizin bekası için önemli. Günlerdir referandum için alandayız, milletimiz Türkiye daha da güçlensin istiyor. Bu güçlenmenin temelinin ise referandum olduğunun bilincinde. Milletimiz, sandık başına gitmek için gün sayıyor. Her bir evet oyu ile ülkesinin güçleneceğini, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğini bilen milletimiz, heyecanla 16 Nisan’ı bekliyor” dedi.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ise konuşmasında Türkiye’nin önemli bir dönemeçte olduğunu belirterek, "Rekor bir evet oyu ile Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan milletimiz, milli iradeyi daha da kuvvetli hale getirecek” dedi.SIRADAKİ HABER