Haberlerİzmir haberHotar'dan İzmir'in 8 ilçesi için doğalgaz müjdesi

Hotar'dan İzmir'in 8 ilçesi için doğalgaz müjdesi

Hotar'dan İzmir'in 8 ilçesi için doğalgaz müjdesi

AK Parti AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar İzmirlilere doğalgaz müjdesini verdi. Hotar, 'Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak öncülüğünde yapılan anlaşmalar neticesinde İzmir'de 8 ilçemizi daha doğalgaz hizmetine kavuşturacağız' dedi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın talimatıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğünün altyapı çalışmalarına başladığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, 'İzmir'de; Bergama, Kınık, Bayındır ve Selçuk ilçelerine 2017 yılı içerisinde doğalgaz bağlanmış olacak. Yine güzide şehrimizin Foça, Güzelbahçe, Seferihisar ve Urla ilçelerine de 2018 yılı itibari ile doğalgaz verilmeye başlanacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın sürdürdüğü yoğun çalışma temposu ile tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de doğalgaz çalışmaları tüm hızı ile sürüyor ve 2018 yılı itibari ile 8 ilçe daha doğalgaza erişim sağlayabilecek' dedi.

7,38 milyar TL'lik yatırım
AK Parti hükümetleri kapsamında son 14 yıl içerisinde Enerji ve Tabii Kaynaklar alanında İzmir ilimize 7,38 milyar TL yatırım yapıldığının altını çizen Hotar, 'Enerji ve Doğal Kaynaklar sektörünün her alanında yatırım yapıyoruz. 2002-2016 Yılları arasında madencilik sektörüne 14,9 Milyon TL, Petrol ve Doğalgaz sektörüne 500,3 Milyon TL yatırım yapılmasını sağladık. İzmir her şeyin en güzelini hak ediyor. Bizde hükümet olarak çalışmaya İzmir'imizi ve hemşerilerimizi hizmete kavuşturmaya devam edeceğiz. Hükümetimizce gerçekleştirilen bu yatırımların her an yakın takipçisiyiz' diye konuştu.


SIRADAKİ HABER