HaberlerSamsun Haber: 16 Nisan dönüm noktası

Samsun Haber: 16 Nisan dönüm noktası

Samsun Haber: Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem Demirdağ, 16 Nisan'ın Türkiye için hem büyük bir şans hem de dönüm noktası olduğunu belirterek, ''Sandıktan hayır çıkmasıyla 15 yıldır Türkiye'yi yönetenler politikalarına ve davranışlarına çeki düzen vermek zorunda kalacak'' dedi

Samsun Haber: 16 Nisan dönüm noktası

Samsun Haber: Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem Demirdağ, 16 Nisan'da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumuyla ve partinin Samsun'da sürdüdüğü 'Hayır' kampanyasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

HEPSİNİ NOT ALIYORUZ

Samsun il ve ilçe örgütlerinin kapı kapı dolaşarak sahada 'Hayır' çalışmasına son sürat devam ettiğiğini kaydeden Demirdağ, ''Herkes kendi siyaseti çerçevesinde birtakım çalışmalar yürütüyor ama burada çok büyük bir fırsat eşitsizliği ve haksız rekabet var. Çünkü AKP devletin bütün imkanlarını, partinin imkanlarıymış gibi kullanıyor. Devlet terbiyesine ve demokratik teamüllere aykırı şekilde bürokrasiyi kendi çalışmalarına alet ediyor. Hatta bürokratlar da utanmadan çıkıp referandumda ne karar alacaklarını vatandaşla paylaşma densizliğinde bulunabiliyor. Hepsini not alıyoruz'' diye konuştu.

EVET ÇIKARSA KARANLIK DERİNLEŞİR

Halk nezdinde referandum sürecinin değişecek anayasa maddeleriyle alakası kalmadığını ifade eden Demirdağ, ''Tamamen fanatizm çerçevesinde, AKP'lilik bağlamında olayı değerlendirip ona göre oy kullanmayı planladıklarını maalesef görüyoruz. 15 yıldır yaşananları gören bir insan, evet çıktığı takdirde Türkiye'nin başına neler geleceğini de rahatlıkla kavrayabilir. Türkiye'de 15 senedir demokratikleşme adı altında, gayet antidemokratik hatta totaliter rejime doğru hızla gidildi. Evet çıkarsa Türkiye'yi saran karanlığın daha da derinleşeceğini düşünüyorum. Referandumda hayır çıktığı takdirdeyse, 15 senedir Türkiye'yi yönetenler, kendilerine karşı yapılmış en net eleştirinin muhattabı olacaklar. Politikalarına, davranışlarına çeki düzen vermek zorunda kalacaklar. Hesap verilebilir halde kaldıklarını gördüklerinde onlar da hesap verebilir şekilde davranmaya zorlanmış olacaklar. Hayır çıktığı zaman Türkiye yeniden demokratik, laik ve hukuk devleti olma yolunda ileriye doğru gitmeye başlayacak. Ama evet çıktığı takdirde maalesef Türkiye gericiliğin karanlığında heder olup gidecek. Bunlardan dolayı 16 Nisan'daki referandum Türkiye için bir şans ve bir dönüm noktası olacak'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER