HaberlerSamsun Haber: Bakan Kılıç, İlkadım'da miting yaptı

Samsun Haber: Bakan Kılıç, İlkadım'da miting yaptı

Samsun Haber: Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İlkadım İlçesi'nin 16 Nisan'daki referandumda fark atması gerektiğini belirterek, ''Onları sandığa gömeceğiz değil mi? Biz işimizi sandıkta görürüz'' dedi

Samsun Haber: Bakan Kılıç, İlkadım'da miting yaptı

Samsun Haber: Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç; Zeytinlik, Hastanebaşı, Kökçüoğlu mahallelerinin kesiştiği alanda miting düzenledi. Mahallelilerin yoğun ilgi gösterdiği ve renkli görüntülerin yaşandığı mitinge, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, partililer ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

İLKADIM KARARINI VERDİ

Açılış konuşmasını yapan AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, ''İlkadım kararını vermiş durumda. 16 Nisan'da yakın lambaları dedik yaktınız, referandumda hayır çıkması durumunda bizi İzmir'de denize dökeceklere cevabınız var mı?'' diye sordu.

HİZMET İÇİN İSTİKRAR

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok da mahallelinin her zaman bağrını onlara açtığı için teşekkür ederek, ''İstikarın devamı için inşallah İlkadım'da sandıkları patlatacağız. Evet mührümüzle beraber yeni bir sisteme geçmiş olacağız ve istikrarın devamını sağlayacağız. İstikrar olduğu sürece, biz de İlkadım'da hizmetlerimizi sürdüyoruz. Bakanımıza özellikle teşekkür ediyorum, Türkiye'nin en büyük gençlik merkezi, bizim ilçemizde açılıyor. Kentsel dönüşüm projelerimiz askıdan indi ve başlangıcı yapıldı'' diye konuştu.

HALKIN EMRİNDEYİZ

Partinin neferlerinin halkın emrinde olduğunu söyleyen AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ise, ''Biz hizmet için varız. Ama bazı partilerin genel başkanları bunu göremiyor. Şu kadar insanla miting yapıyorlar. İnsanların gönlüne girmek böyle bir şey. Allah sizden razı olsun. 16 Nisan, bizim için çok önemli, sandıkları patlatacak mıyız?'' dedi.

İLKADIM'LA GURUR DUYUYORUM

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan da İlkadım sakinleriyle gurur duyduğunu belirterek, ''Allah nasip edecek 10 gün sonra sandık başına gideceğiz, mührü evetin üzerine basacağız ve biz bu ülkenin sahibiyiz demiş olacağız. Bu ülkenin nasıl ve kim tarafından yönetileceğine bu millet karar verecek. İlkadım adı üzerinde bütün adımların başlangıcı. Türkiye'nin demokrasi mücadelesinin başladığı ve başarıldığı yer olacak'' ifadelerini kullandı.

SANDIĞA GÖMECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'u ziyaretinde Samsunluların gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, ''Samsun'un farkını ortaya koydunuz. Genel merkezimizde Samsun'daki mitingin fotoğrafı asılıydı 16 Nisan'dan sonra da 'Külliye'ye Samsun'un fotoğrafını asacağız. 16 Nisan'a 10 günden az kaldı. Sandıklarda güçlü Türkiye, istikrar, birlik beraberlik için 'evet' diyoruz. Görüyorum ki İlkadım kararını vermiş. Ben de İlkadımlıyım. Bizi mahcup etmek yok. İlkadım'ın sandıkta fark atması lazım. Konu komşu kim varsa sandığa gidecek. Sandığa gömeceğiz değil mi? Biz işimizi sandıkta görürüz'' dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA YAZIKLAR OLSUN

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki açıklamalarını eleştiren Bakan Kılıç, ''Neymiş 15 Temmuz kontrollü darbeymiş, ben Samsun'da meydanlardaydım. Hiç öyle kontrollü değildi. Darbenin kontrollüsü mü olur? Tabi Sayın Kılıçdaroğlu, o gece kontrollü yerlere kaçtı. Milletinin içinde değildi. Cumhurbaşkanımız Marmaris'ten İstanbul'a halkının yanına geldi. Kılıçdaroğlu neredeydi? Biz, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda Samsunlularla beraberdik. Yazıklar olsun. Meclis'i bombalayan hainler başarılı olsaydı, CHP milletvekillerinin de hepsi ölmüştü. Yazıklar olsun Kılıçdaroğlu'na, bu milletten özür dilemeli. Özür dilemezse bu milletin yüzüne bakamaz, bakmamalı da zaten'' ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, sözlerini 16 Nisan'da herkesi mutlaka sandığa gitmeleri için uyararak referandum için her gün çalışmaya devam edilmesi gerektiğini söyleyerek tamamladı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER