HaberlerÇanakkale haberRomanların kararı 'Evet'

Romanların kararı 'Evet' - Çanakkale haber

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga'da Roman vatandaşların çoğunlukta yaşadığı Şehitlik Mahallesi'ni ziyaret etti. Mahalle sakinleri, Gider'i davul-klarnet eşliğinde havai fişeklerle karşıladı. Roman vatandaşlar, geçtiğimiz gün aynı mahalleye yanında polislerle geldiğini söyledikleri CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu'ya ise tepkile

Romanların kararı 'Evet'

Roman vatandaşların her zaman vatanına milletine sahip çıktığını söyleyen Milletvekili Ayhan Gider, 'Biz diyoruz ki, 'PKK bir terör örgütüdür. FETÖ bir terör örgütüdür. Bunlar anayasaya hayır diyor. Biz, 'Hayır veren herkes haindir' demedik. Hayır veren de bu memleketin evladıdır, kardeşimizdir. Ancak teröristler 'Hayır' veriyor, bu da böyle biline. Geçen gün biri çıkmış televizyona, diyor ki; 'Evet çıkarsa denize dökeriz.' Biz sadece düşmanı denize dökeriz, seni de dökmeyiz. Sen ancak gafil olursun. Ama yine de ben onlara bir garanti vereyim. Onlar kendini bu mahallenin evlatlarından farklı hissedebilir, ama hiç korkmasınlar, korumaya falan gerek yok. Onlar da gelse bu mahalle onları da bağrına basar, Allah'a şükür. Çünkü bu mahallede kin yok, bu mahallede garez yok. Bu mahallede kesinlikle düşmanlık yok. Herkese dostluk var, herkese kardeşlik var, biz hep bunu gördük' dedi.
Gider'e davul ve klarnet eşliğinde havai fişeklerle karşılayan mahalle sakinleri, referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını söyledi.
CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu'nun mahalleye polislerle gelmesinin kendilerini üzdüğünü söyleyen Biga Roman Dernekleri Başkanı Rıdvan Aydın, 'Milletvekili seçildiği zaman bizlerden bir milletvekili olduğu için çok mutlu olduk. Yani 90 yılda bir gelen bir milletvekiliydi. AK Parti'de de danışmanlarımız var. Biz bununla gurur duyuyoruz. Ancak kendi Roman olduğu için, Roman mahallesine 10-15 tane polisle gelirsen biz bundan gocunuruz. Sen kendi mahallene polisle gelirsen, dışarıya neyle gidersin onu bilmiyorum' dedi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, mahalle kahvesinde vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçede referandum çalışmalarını sürdürdü. Kahvehaneleri gezen Gider, burada da vatandaşlara yeni anayasanın maddelerini anlatarak soruları cevapladı.

Romanların kararı ’Evet’



SIRADAKİ HABER