Haberlerİstanbul haberAK Parti Grup Başkanvekili Muş: 'Üretmeden ayakta kalmak imkansız'

AK Parti Grup Başkanvekili Muş: 'Üretmeden ayakta kalmak imkansız' - İstanbul haber

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, 'Üretmeden hayatta kalmak ve dünya ile rekabet etmek çok zor. Ayakkabı sektörünün 2017 yılı için koyduğu 1 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağını düşünüyorum' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş: 'Üretmeden ayakta kalmak imkansız'

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) ile Türk Kızılayı'nın ortak çalışmasıyla hayata geçen 'Bir çift ayakkabı da sizden, hedef 100 bin çift' kampanyasının plaket takdimi ve töreni gerçekleştirildi. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can'ın katıldığı ödül töreninde yardım kampanyasına destek veren sektör temsilcilerine plaketleri verildi
Mehmet Muş, üretimin Türk ekonomisi için kritik öneme sahip olduğunu söyledi. Muş, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bu yardım kampanyasında bulunan tüm paydaşları tebrik ediyorum. 2016 Dünya İnsani Yardım Raporu'na göre, 2015'te dünyada ABD'den sonra en fazla yardım yapan ülke Türkiye. Dünyada yapılan her 10 TL'lik yardımın 1 TL'si ülkemiz, milletiyle birlikte yapıyor. Türk Kızılayı da burada önemli bir rol oynuyor. Şirketlerimizin her zaman güçlü olmasını isteriz. Ayakkabı sektörü 2016'da 708 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş, 2017 için de 1 milyar dolar hedefi koymuş. Bu miktarlar ne kadar büyürse şirketlerimiz de o kadar büyür. Üretimi daha fazla yapmak için çalışacağız. Üretmeden hayatta kalmak ve dünya ile rekabet etmek imkansız.'
'İhracat hedefimiz 1 milyar dolar'
Ayakkabı sektörünün 2016'da 708 milyon dolar ihracat yaptığına dikkati çeken Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Süleyman Gürsoy, 2017 ihracat hedefini 1 milyar dolara çıkardıklarını söyledi. Gürsoy, şöyle konuştu: AYMOD, Türk ayakkabı sektörünün yurt dışına bakan yüzü. Fuarımızda markalarımızı yurt dışından gelen yabancı ve yerli ziyaretçilerimizle buluşturduk. Dernek olarak en büyük hedefimiz; daha fazla üretim, daha fazla özgün tasarım ve daha fazla ihracat. Daha fazla ihracat için pazar çeşitliliğimizi geliştirmemiz şart. 500 yabancı misafirimizin uçak ve konaklama maliyetlerini karşılayarak sektörümüze ve fuarımıza katkıda bulunan CNR yönetimine, İDMİB'e, İTO'ya ve dernek üyelerimize teşekkürlerimi sunarım. Kısa süre önce Türk Kızılayı ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz yardım kampanyası ile ülkemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Her şeyden önce 'insan' diyoruz.
Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ise, 'Ayakkabı Sanayicileri Derneği'nin bu kampanyası bizler için gurur verici. Bu yardımları en hızlı şekilde yerine ulaştırıyoruz. 2011'deki Japonya depreminde bölgeye ilk yardımı ulaştıran Türk Kızılayı oldu. Bizim Onursal Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. O bizlere destek verdiği için başarılı işlere imza atıyoruz' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muş: “Üretmeden ayakta kalmak imkansız”SIRADAKİ HABER