Haberlerİzmir haberAliağa'da asfalt kaplama çalışmaları hızla sürüyor

Aliağa'da asfalt kaplama çalışmaları hızla sürüyor

Aliağa'da asfalt kaplama çalışmaları hızla sürüyor - İzmir haber

Çeşitli kurumların uzun süredir yürüttüğü altyapı çalışmaları nedeniyle köstebek yuvasına dönen Aliağa ilçesindeki cadde ve sokaklarda asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.


Aliağa Belediyesi'nin kent içi ulaşımını sağlayan yolların daha etkin ve verimli hale getirilmesi için başlattığı asfalt seferberliği Yalı Mahallesi'ndeki çalışmalarla devam ediyor. Asfalt kaplama, yol bakım ve onarım çalışmalarını Yalı Mahallesinde sürdüren belediye ekipleri 19 Mayıs Caddesi'nin büyük bir bölümünü asfaltla kapladı. Mesai mefhumu gözetmeksizin, özverili çalışmalarına devam eden belediye ekipleri Yalı Mahallesinde üç günde yaklaşık 3 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Belediye ekipleri burada asfaltlama çalışmalarıyla eş zamanlı olarak kaldırım yenileme çalışmaları da yapıyor.
Sürdürülen çalışmalar ile Yalı Mahallesi'nin en önemli ana arterlerinden biri olan 19 Mayıs Caddesi hem güvenli bir zemine hem de yapılan çevre düzenlemeleriyle kent yaşamına uygun bir hale getiriliyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Yalı Mahallesi'nde yıllardır yaşanan yol sorunu çözüme kavuşacak ve burada yaşayan vatandaşlar rahat bir nefes alacak. Asfaltlama çalışmaları belirlenen plan ve program çerçevesinde ilçenin tamamında yapılacak. Çalışmaların Yalı Mahallesi'nden sonra Aliağa'nın en eski mahallelerinden biri olan Kültür Mahallesi'nde devam edeceği belirtildi.

Aliağa’da asfalt kaplama çalışmaları hızla sürüyor