HaberlerBabaannesini Öldüresiye Sevdiği İçin Öldürmüş

Babaannesini Öldüresiye Sevdiği İçin Öldürmüş

Babaannesini bıçaklayarak öldürdüğü için 22 yıl hapis cezası alan ancak Sivas cezaevinden kaçan firari hükümlü Adana'da yakalanınca 'Babaannemi öldüresiye seviyordum. öldürdüm. Onun için her gün Fatih'a okuyorum' dedi.

Babaannesini Öldüresiye Sevdiği İçin Öldürmüş

Olay, 20 Nisan 2003 yılında Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde meydana geldi.

Resul Gülaçar, 2003 yılında eşi ile babaannesi tartışınca babaannesini bıçaklayarak öldürdü. Olaydan sonra yakalanan Resul Gülaçar, Elazığ 1. Ağır Ceza Mahakemesi'nde yargılanarak 22 yıl hapis cezası aldı.

Sivas Cezaevine gönderilen hükümlü burada 12 yıl yattıktan sonra 16 Ekim 2015 tarihinde cezaevinden kaçtı. Resul Gülaçar'ın Adana'da olduğu belirlenince Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Yapılan çalışma sonucunda hükümlünün kaldığı ve belirlendi ve polis eve girdi. Polis hükümlüyü eşi ile birlikte kahvaltı yaparken alınca Resul Gülaçar 'aile saadetimi bozdunuz' dedi.

Basın mensuplarının 'Neden babaanneni bıçakladın' sorusuna, 'Babaannemi çok sevdiğim için bıçakladım. İnsan sevdiğini bıçaklar da şuan kalan cezamı gidip yatacağım. 3 sene cezam kaldı. Babaannemi öldüresiye seviyordum. Para yönünden öldürmedim maddi sıkıntımız yok Allah'a çok şükür. Her insan gibi ben de pişmanım. Babaannem 2003 yılında öldü. Her gün dua ediyorum, nur içinde yatsın. Hem bıçakladım hem dua ediyorum, Yasin-i şerif ve Fatiha duasını okuyorum kitaptan. Babaannemi eşim için bıçakladım. Eşime eziyet ediyordu, bana devamlı boşan diyordu. Yani aile içi şiddet. Ben de boşanmıyordum, devamlı söylüyordu. İnsan dolunca da ne yaptığını bilmiyor işte her yönden pişmanım' dedi.SIRADAKİ HABER