HaberlerSamsun haberMHP'li Usta: 'Yönetim sorununu aşmak için 'evet' verilmeli'

MHP'li Usta: 'Yönetim sorununu aşmak için 'evet' verilmeli'

MHP'li Usta: 'Yönetim sorununu aşmak için 'evet' verilmeli'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye'nin bir süredir yönetim krizi ile uğraştığını, bu sorunu aşmak için halk oylamasında 'evet' verilmesi gerektiğini söyledi.


MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ile Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Terme'de referandum çalışması yaptı. Ekonomi ve istihdam olmak üzere birçok konuda fikir alışverişinde bulunulan Terme Ticaret ve Sanayi Odası ve Muhtarlar Derneği ziyaretinden sonra Belediye Başkanı Şenol Kul'u makamında ziyaret eden Usta, 'Türkiye bir süredir yönetim krizi ile uğraştı, bu sorun ülkemizi rejimi krizlerine götürdü. Yönetim sorununu aşmak için halk oylamasında 'evet' verilmesi gerekir' dedi.

'MHP anayasa değişikliğine mührünü vurmuştur'
Samsun Çarşamba'da; Salıpazarı, Terme, Çarşamba ve Ayvacık ilçelerinin katılımıyla düzenlenen 4. bölge istişare toplantısında konuşan MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta Bu 'MHP bu anayasa değişikliğine mührünü vurmuştur' ifadesini kullandı.
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün ile birlikte İstişare Toplantısına katılan Usta, 'Milletimiz geçmişteki birçok süreçte olduğu gibi anayasa değişikliği sürecinde de MHP'ye güvensin. Biz ülke meselelerinde her zaman elimizi taşın altına koyduk. Önce vatanım ve milletim sonra partim dedik. Genel Başkanımız ülke meselelerinde bir kez olsun yanılmadı. Akıllardaki soru işaretlerine, 'evet' çıkarsa ülkemizin parçalanacağı iddialarına geçmişte ve özellikle 15 Temmuz akşamında olduğu gibi MHP'nin garantisi yeter' diye konuştu.
Referandum sonrası yapılacak düzenlemelerin ülkenin demokrasi standardının yükseltilmesi için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Usta, sahte gündemlerin oluşturulmaması gerektiğinin altını çizdi. Usta, 'Önemli olan ekonomik sosyal hukuki her türlü düzenlemeyle ülkemizin refah seviyesini artırmaktır. Çözülmesi gereken birçok sorun var bunların çözümü için enerji harcamalıyız. Mağduriyetleri bir an önce ortadan kaldırmalıyız. Devlet ve millet olarak herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirsin çalışarak, çabalayarak aşılmayacak sorun yoktur' şeklinde konuştu.

MHP'li Usta: 'Yönetim sorununu aşmak için 'evet' verilmeli'SIRADAKİ HABER