HaberlerAfyonkarahisar haberMHP Lideri Devlet Bahçeli: 'Anlayamadığımız, bu CHP'nin milletimizden ne istediğ

MHP Lideri Devlet Bahçeli: 'Anlayamadığımız, bu CHP'nin milletimizden ne istediğ

MHP Lideri Devlet Bahçeli: 'Anlayamadığımız, bu CHP'nin milletimizden ne istediğ - Afyonkarahisar haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, 16 Nisan referandumu üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) eleştirerek, 'Anlayamadığımız, bu CHP'nin milletimizden ne istediğidir. Terör örgütlerinin kuyruğuna takılan, Türkiye muhaliflerinin dizlerine kapanan CHP, şimdi kalkmış evet tercihinde bulunan vatandaşlarımızı tehdit etmeye cür


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 16 Nisan referandum çalışmaları kapsamında miting yapmak üzere Afyonkarahisar'a geldi. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen mitingde vatandaşlara seslenen Bahçeli, 16 Nisan referandumu üzerinden CHP'yi eleştirerek, CHP'nin 'evet' oyu kullanacak seçmenleri tehdit ettiğini savundu. Bahçeli, 'Evet dedik diyeli hainler korkuyor, siniyor, mum gibi eriyor. Evet dedik diyeli millet düşmanları telaşla sağa sola kaçışıyor. Ama nafile, kaçamayacaklar, kurtulamayacaklar mutlaka tuzakları yıkılacak, oyunları bozulacak. Bizim için evet diyen kardeşlerim kadar hayır diyen kardeşlerimiz de değerlidir. İnancım odur ki hayır diyenler, kararsızlık geçirenler 'evet'e dönecek, Türkiye lehine tavır alacaklardır. Kaldı ki beklentimiz de budur. Fakat anlayamadığımız, bu CHP'nin milletimizden ne istediğidir. Terör örgütlerinin kuyruğuna takılan, Türkiye muhaliflerinin dizlerine kapanan CHP, şimdi kalkmış evet tercihinde bulunan vatandaşlarımızı tehdit etmeye cüret etmiştir. Herhalde HDP'nin aşısı tutmuştur. Herhalde PYD-YPG, DHKPC'nin markaj ve presi sonuç vermiştir. Mutlaka duydunuz, bir CHP milletvekili diyor ki 'diyelim ki evet çıktı, kimse heveslenmesin. Samsun'dan başlarız, İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de İzmir'den denize dökeriz.' Laf etti balkabağı, koy tabağa ye sabaha. Söz konusu milletvekilinin tercümesi budur. Bu CHP milletvekilinin önüne katıp kovaladıkları sanıyorum halen kaçıyor, şimdiye kadar denize döktükleri de muhtemelen yüzüyordur. Bunlar ne zamandan beri kaçmaktan kovalamaya vakit bulmuşlardır? Türk milleti öyle asildir ki kaçanı kovalamaz, yıkılanı vurmaz' diye konuştu.

'Kılıçdaroğlu ve çevresinin eli ayaklarına dolaştıkça çeneleri düşmektedir'
Konuşmasında, Kılıçdaroğlu ve çevresinin eli ayaklarına dolaştıkça çenelerinin düştüğünü dile getiren Bahçeli, CHP'nin terör örgütleri ile düşe kalka kötürüm kaldığını belirtti. Bahçeli, 'Bu CHP denizdeki balığın karada komisyonculuğunu yapacak kadar fütursuzdur. Bu CHP, denizden geçeyim derken çayda boğulacak kadar fikirsiz ve kabiliyetsizdir. Bu CHP, düştüğü denizde çoktan HDP, PKK, FETÖ yılanına sarılmıştır. Deniz dalgasız, gemi dümensiz, CHP yalansız olmaz, olamaz. Göğe direk, denize kapak, CHP ve hayırsız ortaklarında da ahlak bulunamaz. Bu kirli ağız, bu kinli bakış bozguncudur, fesat yuvasıdır. Kılıçdaroğlu ve çevresinin eli ayaklarına dolaştıkça çeneleri düşmektedir. Anlaşılan bunlar kafalarını denizle bozmuştur. CHP'nin eski genel başkanı da hezeyan denizine yelken açayım derken rotadan sapmıştır. Geçenlerde diyor ki 'hayır çıkarsa düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğiz.' Bu çarpık ve çürük ifadenin neresini düzeltelim? Neresinden tutalım? Düşman kimdir, deniz nerededir? Baykal ve zihniyeti evet diyen kardeşlerimizi ne zannetmektedir? Biz denize bir kez düşman döktük. 95 yıl evvel bunun karar ve iradesi de Afyonkarahisar'dır. Yunan General Trikopis ve işgalci askerlerini bir kez süpürdük. Afyonkarahisar, Altıntaş, Dumlupınar arasında beş gün beş gece var oluşumuzun ateşle imtihanı verildi, CHP biliyor mu? Yazık ki, CHP terör örgütleriyle düşe kalka kötürüm kalmış, milli gerçeklerden tamamen kopmuştur. CHP HDP'yle fiskos yapa yapa, PKK'ya çiçek demetleri göndere göndere, FETÖ'yü aklamaya çalıştıkça direkt çöplüğe gittiğinin farkında değildir. Niye, çünkü şuur kapalı, öldürücü zehir siyasi bedene nüfuz etmiştir. CHP'nin, HDP'nin, FETÖ'nün, evet çıkması halinde bittik diyen PKK'nın, DHKP-C'nin, Türk düşmanlarının 16 Nisan'da milli iradenin kazanında kaynayıp buharlaşacaklarını görüyorum. Sizler de görüyor musunuz? İşte korkuları bundandır. Kaygıları bu yüzdendir. Ama Afyonkarahisarlılar bunları da affetmeyecek, inşallah tokadı vurup alayını birden yıkıp geçecektir' diye konuştu.
Bahçeli, konuşmasının ardından mitinge katılanlara karanfil dağıttıktan sonra alandan ayrıldı.