HaberlerTunceli haberTunceli'de 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ne Getiriyor' paneli

Tunceli'de 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ne Getiriyor' paneli - Tunceli haber

Tunceli'de 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ne Getiriyor' konulu panele katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, 'Yeni sistemde koalisyona paydos' dedi.

Tunceli'de 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ne Getiriyor' paneli

Tunceli Belediyesi, Birlik Vakfı ve Eğitim Bir Sen tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde düzenlenen 'Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ne Getiriyor' konulu panel düzenlendi. Panele Tunceli Valisi Osman Kaymak, AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.
Panelin açılış konuşmasını yapan Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Kaymak, 'Ben başkanvekiliniz olarak artık bundan sonra sivil toplum kuruluşlarının, vatanına, milletine sahip çıkan, milliyetçi, muhafazakar, vatan, millet duygusu olan sivil toplum kuruluşlarının bu tür faaliyetlerine destek olacağım. Daha önce belediyenin imkanları maalesef hizmet odağı dışında örgüte aktarılıyordu. Bunları şimdi sizin için harcıyoruz' dedi.
Geleneksel hale gelen Munzur Kültür ve Doğa Festivalinin bu yıl da yapılacağını belirten Kaymak, 'Munzur Festivalinin yapılması kararı aldık. Her sene sol örgütlerin, bölücü örgütlerin arenasına dönüşüyordu festival. Artık bunları yapamayacaklar. Tunceli halkı müziği seviyor. Kültürlü insanlar, eğlenmek istiyorlar. Festivale vatanına, milletine bağlı bölücü olmayan sanatçılar getireceğiz' diye konuştu.

'Yeni sistemde koalisyona paydos'
AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ise, yeni sistemin getireceği yenilikleri aktardı.
Hükümetin şu anda yedi düvelle boğuştuğunu aktaran Milletvekili Kuzu, 'Ortadoğu'da Kurtuluş, dünya savaşı devam ediyor. Dünya yanıyor. Dolayısıyla böyle bir ortam içinde dünya savaşı çıkar mı çıkmaz mı bilmem ama bölük pörçük çok yerde çıkmış vaziyette. Kimyasal silah mı dersin aklına gelen her türlü zorluk var. Bizim bu sistemden en önemli beklentimiz koalisyona paydos. Gelelim ikinci faydasına. İkinci faydası şu iki başlılığa paydos. Bu ne demek cumhurbaşkanı başbakan kavgası. Kaynana gelin kavgası. Eskilerde çok meşhurdu. İki başlılık kavga ortamı. Atatürk ile İsmet Paşa kavga etmiş ve küs gitmişlerdi' şeklinde konuştu.
Milletvekili Kuzu, konuşmasının ardından katılımcıların cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin sorularını da yanıtladı.

Tunceli’de "Cumhurbaşkanlığı Sistemi Ne Getiriyor” paneliSIRADAKİ HABER