HaberlerArtvin haberİçişleri Bakanı Süleyman Soylu: '2009'da Siyaset Defterini Kapatmıştım'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: '2009'da Siyaset Defterini Kapatmıştım'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: '2009'da Siyaset Defterini Kapatmıştım' - Artvin haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi ziyaret ve referandum çalışmaları kapsamında Artvin'e geldi.


Arhavi ve Borçka'da gerçekleşen programın ardından helikopterle Artvin'e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.
Bakan Soylu burada yaptığı açıklamada 2009 yılında siyaseti bıraktığını fakat Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeler neticesinde yeniden siyasete döndüğünü dile getirerek 'Ben siyaseti 2009'da bitirmiştim. 2010'da referandum için çalıştım 'Bana Allah ısmarladık' dedim. Bunu burada anlatmam lazım. Sonra sayın Cumhurbaşkanım bir rahatsızlık geçirdi birinci ameliyat oldu, ikinci ameliyat oldu. İkinci ameliyattan sonra geçmiş olsuna gittim. O zaman başbakandı biliyorsunuz. Bana biraz otur dedi, bana dedi ki beraber siyaset yapalım. Bende dedim ki efendim bu ülkenin sizden başka bir çıkışı yok bunu görüyorum ama bana müsaade edin ben siyaset yapmak istemiyorum o defteri kapattım. Laf aramızda konforumda yerinde televizyon programlarına çağırıyorlar katılıyorum. Üniversitelere gidip konferans veriyorum. Ama siz ne talimat verirseniz yerine getirmeye hazırım' ifadelerini kullandı.
Bakan Soylu ifadelerine 'Bana şunu söylemedi, Türkiye'nin en kuvvetli kudretli partisin genel başkanı ve başbakanı olarak gel burada iktidarda beraber olalım demedi. Önümüzdeki beş, altı yıl orda doğuyu karıştıracaklar. Biz yükseldikçe Avrupa daha fazla üzerimize gelecek. Gelin hep beraber elimizi taşın altına koyalım. Eğer gezi olayları olduğunda biz arkadaşlarımızla beraber bu milletle beraber sayın cumhurbaşkanımızla birlikte olmasaydık, 17-25 aralık darbesinde yine bu arkadaşlarımızla beraber sayın Cumhurbaşkanımızla beraber olmasaydık 6,7 ekim olaylarında biz sayın cumhurbaşkanımızla birlikte olmasaydık ve 15 Temmuz hain darbesinde cumhurbaşkanımızla beraber olmasaydık ben bu ülkenin evladıydım şuna inanıyorum ki anamın emzirdiği süt helal olmazdı' şeklinde devam etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “2009’da Siyaset Defterini Kapatmıştım”