HaberlerÇok sakatlanan bir arkadaştı

Çok sakatlanan bir arkadaştı

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Ersan Gülüm'ün transferi hakkında, 'Ersan'ın gitmesi gerekiyordu, gitti. Allah selamet versin. Çok sakatlanan bir arkadaştı.' dedi.

Çok sakatlanan bir arkadaştı

Siyah-beyazlı kulüpte bugün gerçekleşen mazbata töreninin ardından Divan Başkanı Yalçın Karadeniz gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Ersan'ın Çin'e transfer olmasıyla ilgili olarak Yalçın Karadeniz, 'Şimdi Ersan'ın satılmasının ardından bana diyorlar ki; 'Olur mu işte, libero yok zaten neden satıldı' böyle bir şey olamaz. Büyük futbol takımlarından bir kişinin gelmesiyle bir şey olmaz, gitmesiyle de bir şey olmaz. Satılması gerekiyordu ve satıldı. 6 sezon Ersan bizde top oynadı. Gitmek de istedi ve teknik heyet de ona yol verdiğine göre gitti. Fiyat da iyi alındı. Şimdi birileri buradan bir şey çıkarmaya çalışıyor. 'Yok ben beklettim yükselttim, yok ben indirdim' böyle şeyler söz konusu olamaz. Mesela geçen gün birisi dedi ki; 'Şenol Güneş 5 milyon Dolar verdiklerinde müsaade etmedi, 7 milyon verilince müsaade etti' buna ne diyorsunuz? 'Ben buna inanmıyorum' dedim. Neden; Şenol gibi akıllı bir hoca şampiyonluğa giderken lazım olduğu bir yerde 2 milyon dolar için o futbolcuyu gönderiyorsa ben onun antrenörlüğünden şüphe ederim. Böyle bir şey olabilir mi? Zannetmiyorum ki böyle bir şey olsun. Yani Şenol hoca, 'kalırsa iyi olur, giderse onun yerine ikame etmek lazım?' yönetim de transfer yaptı. Şimdi sakatlıklar da oldu ama ne yapalım kavun değil ki. 10 tane transferde yaparsınız, hepsi de sakatlanır. Dolayısıyla böyle düşünmemek lazım. 'Şenol hoca 5'e vermedi, 7'ye verdi.' Böyle düşüneceğini zannetmiyorum. Şampiyonluğa giden bir takımın hocası böyle ufak bir şeyin hesabını yapmaz. Ersan'ın gitmesi gerekiyordu, gitti. Allah selamet versin. Gitmek isteyen bir adamı neden tutacaksınız? Ayrıca sezon başında da uzun süreli sakatlıklar geçirdi. Biz o olmadan da oynadık. Çok sakatlanan bir arkadaştı. O olmadan da biz iyi toplar oynadık. Dolayısıyla bu transferleri iyi görüyorum, normal görüyorum. Yapılması gerekeni de 'çok iyi yaptınız' diye abartmaya gerek yok. Tebrik ederiz' açıklamasını yaptı.SIRADAKİ HABER