HaberlerSamsun haberSamsun Haber: Akcagöz'den Usta'ya sert eleştiri: 'Akıl alır gibi değil'

Samsun Haber: Akcagöz'den Usta'ya sert eleştiri: 'Akıl alır gibi değil'

Samsun Haber: Akcagöz'den Usta'ya sert eleştiri: 'Akıl alır gibi değil'

Samsun Haber: CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın 'Tek Bayrak' açıklamalarını eleştirerek 'Sayın Usta, tek bayrak ülküsünden bahsediyor ama Kürdistan bayrağını Türkiye'de dalgalandıranların kayığına binmiş gidiyor. Akıl alır gibi değil. Anlamak mümkün değil' dedi

Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, referandum çalışmaları kapsamında Terme'de esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Akcagöz burada, MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın, 'Türk milleti tarihî ve kültürel kökleri itibariyle ayrılık kabul etmeyen bir cevherdir. Millî birlik ve bölünmez bütünlüğümüzün dayandığı temeller tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek dil ülküsüdür' şeklindeki açıklamalarını eleştirdi.

O OLAYIN SORUMLUSU KİM?

Anayasa değişikliğinin milletin alnına ve kaderine bölünme yazacağını öne süren Akcagöz, ''Biz de Türk milletinin ayrılık kabul etmeyeceğini söylüyoruz. Sakın hiç kimse, bu anayasa değişikliği bölünme getirmez demesin. Her şey apaçık ortada. Seçilecek Cumhurbaşkanı, istediği idari birimleri tek bir noktada toplayabilecek. Cumhurbaşkanı'na işte bu yetkiyi veriyoruz. Peki bu ne demek? Türkiye'nin bölünmesi, parça parça edilmesi demek. Sevr özlemcilerinin ekmeğine yağ sürmek demek. Olmaz demeyin. Hepsi olur. MHP Grup Başkanvekili bunları görmüyor mu? Kısa bir süre önce ülkenin havaalanlarına Kürdistan bayrağını çektiler. Erhan Usta'nın ağzından bu yaşananlar hakkında ne düşündüğünü duymak isterdik. Bunun sorumlusu kim? Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenlerin projesinden, Türk milliyetçilerine bir hayır gelmez. Sayın Usta, tek bayrak ülküsünden bahsediyor ama Kürdistan bayrağını Türkiye'de dalgalandıranların kayığına binmiş gidiyor. Akıl alır gibi değil. Anlamak mümkün değil" dedi.

MİLLET DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAK

Samsun'un, 16 Nisan referandumunda 'hayır' diyeceğini ve ülkenin barışına, huzuruna önemli bir katkı sunacağını kaydeden Akcagöz, şunları söyledi: ''Milletin, artık yeter dediğini duyuyoruz. Elbette artık yeter. Artık yeter. Kendilerinden önce de nice siyasetçiler geldi, geçti. Dünya Sultan Süleyman'a kalmadı. Demireller geldi, Ecevitler geldi. Hiç biri rejimi değiştirmeyi aklının ucundan geçirmedi. Bu anayasa Cumhurbaşkanı'na adeta, seçilmiş kral yetkisi veriyor. 16 Nisan'da millet, demokrasisine de, bölünmez bütünlüğüne de hayır diyerek sahip çıkacaktır."