HaberlerSamsun Haber: Samsun'a 1,8 milyar TL'lik sağlık yatırımı

Samsun Haber: Samsun'a 1,8 milyar TL'lik sağlık yatırımı

Samsun Haber: Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Güney, Samsun'da 2003 yılından bu yana devralınıp tamamlanan ve başlanıp bitirilen sağlık yatırımları için 534 milyon TL kaynak kullanıldığını, devam eden yatırımların bitirilmesi ile birlikte toplam 1,8 milyar TL yatırım yapılmış olacağını söyledi.

Samsun Haber: Samsun'a 1,8 milyar TL'lik sağlık yatırımı

Samsun Haber: İl Koordinasyon Kurulu’nda kurum yatırımları hakkında sunum yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Güney, "Samsun’da 2003 yılından bu yana devralınıp tamamlanan ve başlanıp bitirilen sağlık yatırımları için 534 milyon TL kaynak kullanılmış olup, devam eden yatırımların bitirilmesi ile birlikte toplam 1,8 milyar TL yatırım yapılmış olacaktır. 260 yatak kapasiteli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile AMATEM'in yüzde 95'i tamamlandı. Projenin toplam tutarı 42 milyon 785 bin 561 TL tutarındadır" dedi.

Eğitim Araştırma Hastanesi Atakum Ek Binası

Eğitim Araştırma Hastanesi Atakum Ek Binasının onarım işlerine başlandığını ifade eden Güney, “Eğitim Araştırma Hastanesi Atakum Ek Binasının tadilat-onarım işine başlanmıştır. Atakum Belediyesi 11 bin 549 ada 11 parselde bulunan inşaat alanlı 11 katlı binayı sağlık alanı olarak ilan etmiş ve belediye meclis kararıyla binayı sağlık alanı olarak ilan etmiştir. Belediyeyle yapılacak protokolle devralınacak binadaki eksiklik ve düzenlemeler tamamlandıktan poliklinik alanları, 22 ünitli bir diş merkezi, 2 ekipli A2 Tipi Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu ve KETEM’in bu binada hizmet vermesi planlanmaktadır. Ayrıca 2019 yılında tamamlanması planlanan 900 Yataklı Şehir Hastanesi ihale sürecinde, 250 yataklı FTR ve YGAP Hastanesinde yer teslimi henüz yapılmamıştır” diye konuştu.SIRADAKİ HABER