HaberlerKonya haberKonya'da FETÖ operasyonunda 38 polise gözaltı

Konya'da FETÖ operasyonunda 38 polise gözaltı

Konya'da FETÖ operasyonunda 38 polise gözaltı - Konya haber

Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında daha önce meslekten ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan 48 polisten 38'i düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kanlı darbe teşebbüsünün ardından Konya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlar devam ediyor. Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu iddiasıyla daha önce açığa alınan ve aralarında müdür, komiser gibi rütbeli polislerin de bulunduğu 48 polis hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis ekipleri daha önce belirlediği adreslere şafak vaktiyle birlikte operasyon düzenledi.
Operasyonda aralarında örgütün haberleşme programı 'bylock' programını kullandıkları iddia edilen polislerin de bulunduğu 38 polis gözaltına alındı. Şüpheliler Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. 10 polisin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.