HaberlerVatandaşlar Yenikapı'ya akın etti

Vatandaşlar Yenikapı'ya akın etti

'Büyük İstanbul Mitingi'ne katılmak için deniz yoluyla Yenikapı sahiline gelen vatandaşlar adeta insan seli oluşturdu.

Vatandaşlar Yenikapı'ya akın etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek 'Büyük İstanbul Mitingi' için vatandaşlar Yenikapı sahiline adeta akın ediyor. Gemilerle Yenikapı sahiline gelen vatandaşlar, buradan miting alanına yürüdü. Kalabalık adete insan seline döndü.

TÜGVA üyeleri 'Büyük İstanbul Mitingi'nde

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, Yenikapı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla yapılacak olan 'Büyük İstanbul Mitingi' için Aksaray Meydanı’nda toplandı. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili ‘Evet’li' pankart hazırlayan grup sık sık tekbir getirerek slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Mehmet Aktaş,”Dışta bütün kılıçlarını kuşanmış, aziz milletimize ve çizilmiş sınırlarımıza hapsolmadan dünyanın tüm mazlumlarına hamilik yapan devletimize karşı haçlı mücadelesine girişmiş Batı, içte 15 Temmuz’da dış düşmanlarla birlik olup Türk halkını kendi tankı ve topuyla vurmaya cüret etmiş FETÖ ve bunların 30 senedir yardakçılığını yapan PKK bir olmuş ‘Hayır da Hayır var’diyorlar. Biz hayrın ve şerrin yalnıza Allah’tan geldiğine inanarak ezilmiş tüm coğrafyaların ümidi olan liderimizi çıktığı yolda yalnız bırakmamak için ‘Evet’ diyoruz. 1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükümetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete bin bir türlü zulmü reva görmüşlerdir. 55 senedir oynanan bu oyun, 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar, onların ‘halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım’ diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu. Ülkemizin kaderini bir daha halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden gençleri ve liderleri asan, şehit eden vatan hainlerine bırakmamak için, öz vatanımızda arya olmamak için ‘Evet’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Grup yapılan açıklamanın ardından Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkanı İsmail Emanet ile birlikte miting alanına doğru yürüyüşe geçti.

Miting alanında yoğun güvenlik önlemleri alındı

Yenikapı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla yapılacak olan 'Büyük İstanbul Mitingi' öncesi vatandaşlar alanı doldurmaya başladı. Miting nedeniyle bölgede yoğun güvenlik önlemleri alınırken, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da alana gelerek incelemelerde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan 'Büyük İstanbul Mitingi'ne saatler kala vatandaşlar alanı doldurmaya başladı. Yenikapı Etkinlik Alanı'nda yapılacak miting öncesi yoğun güvenlik önlemleri alındı. Polis ekipleri arama noktalarında vatandaşları tek tek kontrol ederken, öte yandan K-9 köpekleriyle alanda inceleme yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da alana gelerek inceleme yaptı. Vali Şahin, görevlilerden güvenlik çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Büyük miting öncesi alanı doldurmaya başlayan vatandaşlar ellerinde taşıdıkları pankartlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgilerini gösterdi. Bazı gençlerin ise miting alanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maskelerini takarak geldikleri görüldü.

"Davamız, milletimiz, bayrağımız için mitinge geldik"

16 Nisan'da 'evet'in çıkacağını söyleyen bir vatandaş, "Davamıza sahip çıkmaya geldik. Gençlik olarak sesimizi bütün dünyaya bu referandumda duyurmak istiyoruz. Geleceğimizi kararmak isteyenlere karşı tek nefes olarak haykıracağız. Kadın, yaşlı, herkes burada" derken bir başka vatandaş ise "Davamız, milletimiz, bayrağımız için mitinge geldik. Allah kısmet ederse inşallah 16 Nisan'da hayırcılara sesleniyorum. Hiç boşa çabalamasınlar eveti alıyoruz. Bu memleketi şaha kaldırıyoruz. Allah, bu milletin bu vatanın her zaman yanındadır" ifadelerini kullandı.

Mitinge gelen bazı kadınlar, "Türkiyemiz için hayırlı uğurlu olsun inşallah. Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. Birlik ve beraberlik için evet diyorum" diye konuştu.SIRADAKİ HABER