HaberlerSinan Oğan'a Bafra'da suikast girişimi iddiası

Sinan Oğan'a Bafra'da suikast girişimi iddiası

MHP'li eski milletvekili Sinan Oğan, Samsun'da sürdürdüğü referandum çalışmaları sırasında 3 silahlı kişinin kendisine karşı suikast girişiminin korumalar tarafından son anda engellendiğini öne sürerek, ''Biz hala sahadayız, sahada olmaya devam edeceğiz. Bunlardan korkan bunlar gibi olsun'' dedi

Sinan Oğan'a Bafra'da suikast girişimi iddiası

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski milletvekili Sinan Oğan, Samsun'un Bafra İlçesi'nde sürdürdüğü referandum çalışmaları kapsamında esnaf ziyareti esnasında suikast girişimine uğradığını ileri sürdü. İddiaya göre, Oğan'ın yakın korumaları 3 kişiden şüphelendi ve kimliklerini göstermelerini istedi. Kimlik göstermek istemeyen şahısların üzerinde silah olduğunu farkeden korumalar ''Silahı var'' diye bağırınca, 3 kişi olay yerinden kaçtı.

KAOS PLANLIYORLAR
Olayı koruma polislerinin uyanıklığı sayesinde atlattıklarını söyleyen Sinan Oğan, ''Maalesef ki bugün bir suikast girişimi oldu. Türkiye'yi bir karanlığa gömecek çaba içindeler. Hayır oylarının önde olduğunu görenler, referandumu erteletecek bir kaos planlıyorlar. Bu kaos bugün son anda ertelendi. Daha önce kürsümüz devrildi, aracımızın lastikleri kesildi. Bugün de doğrudan bize yönelik bir saldırı oldu. Şimdiye kadar hükümetten tek bir kişi bizi ne aradı, ne de saldırıları kınadı. Bu 'Saldırıların arkasındayız' demek. Başka bir açıklaması yok. Biz hala sahadayız, sahada olmaya devam edeceğiz. Bunlardan korkan bunlar gibi olsun. Allah'a bir can borcumuz var. Zamanı geldiğinde onu Allah'a teslim edeceğiz. Bunun zamanını da bu hainler tespit edemezler. Rabbime emanet çalışıyoruz. Sağolsun devletin askeri polisi burada çalışıyor ama, hükümetin bu anlamda siyasi hiçbir desteği yok. Özel bir destek beklemiyorum, ben bir Türk vatandaşıyım, 'Hayır' çalışması yapan bir siyasetçiyim, 24. dönem milletvekiliyim ben canımın güvenliğini devletin korumasını bekliyorum. Ne yapacağım Hollanda devletine mi müracaat edeceğim? Hollanda devleti mi beni koruyacak?'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER