HaberlerSamsun haberSamsun Milletvekili Erhan Usta: 'Niçin milletvekili olamasınlar?'

Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'Niçin milletvekili olamasınlar?'

Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'Niçin milletvekili olamasınlar'

Samsun Haber: MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, '18 yaşında şehit oluyor yavrularımız. Askere gönderip vatanı onlara emanet ediyoruz. Niçin milletvekili olamasınlar?' dedi.

Samsun Haber: Referandum çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdüren MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Salıpazarı'nda STK ziyaretleri gerçekleştirdi.

Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın'ı ziyaret eden Usta, ardından polis teşkilatının kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında şehitlerimiz için düzenlenen mevlit programına katıldı. Ardından esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Usta ve Tekin, Salıpazarı Ülkü Ocakları Başkanlığı, Salıpazarı Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Ziraat Odası başkanlığını da ziyaret etti.

SORULARI YANITLADI

Ardından köy ve mahalle muhtarlarının güçlü katılımıyla düzenlenen toplantıda bir araya gelen Usta ve Tekin, muhtarların sorunlarını dinledi ve anayasa değişikliği ile ilgili sorularını cevapladı.
18 yaşında seçilme konusundaki sorulara ise Usta şu şekilde cevap verdi:

“18-25 yaş arasında 9 milyon seçmen var ülkemizde. 9 milyon gencimize seçme hakkı veriyorsak birkaçına seçilme hakkı niye vermeyelim? 18 yaşında şehit oluyor yavrularımız. Askere gönderip vatanı onlara emanet ediyoruz. Niçin milletvekili olamasınlar?”