HaberlerSamsun Haber: MHP Samsun'da bir günde üç kongre

Samsun Haber: MHP Samsun'da bir günde üç kongre

Samsun Haber: MHP, Samsun'da bir günde İlkadım, Havza ve Tekkeköy ilçe kongrelerini tamamladı

Samsun Haber: MHP Samsun'da bir günde üç kongre

Samsun Haber: Kongre süreçlerini hızlı bir şekilde sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı, aynı günde üç ilçe kongresini tamamladı. Daha önce 8 ilçe kongresini tamamlayan İl Başkanlığı, Cumartesi günü gerçekleştirdiği İlkadım, Havza ve Tekkeköy ilçe kongreleri ile Samsun'da kongre sürecini devam ettirdi.

MHP Genel Merkez Yürütme Kurulu üyesi Musa Küçük'ün de katılımı ile gerçekleştirilen kongrelerde birlik ve beraberliğin önemi vurgulandı. Kongrelerde mevcut başkanlar güven tazeledi.

İLKADIM'DA 2 ADAY YARIŞTI

İlkadım'da 3 aday ile girilen kongrede bir adayın geri çekilmesi sonrasında iki aday yarıştı. Mevcut başkan İkram Erdemir ile İsmail Hakkı Durmuş arasında geçen seçimde ise katılan 289 delegenin 258'inin oyunu alan İkram Erdemir yeniden başkan seçildi.

FİTNELERE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Diğer iki ilçe kongresinde ise Havza'da Uğur Yıldırım, Tekkeköy'de ise Süleyman Şeker katılan delegelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

Kongre sürecini değerlendiren MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, "Ülküdaşlık hukukunu her şeyin üstünde tutuyoruz. Kaybedecek bir tek  ülküdaşımız yok. Ancak 'Lider Teşkilat Doktrin' ekseninde birbiriyle uyumlu teşkilat anlayışımızdan da taviz vermeyeceğiz. Ülkemiz gibi partimiz de zor günler geçirdi. Bizleri ayrıştırmaya bölüp parçalamaya çalıştılar. Ancak ülkücüler, Türk milliyetçileri aralarına sokulmak istenen fitneye müsaade etmeyecek. Ülkemizin her zor anında sorumluluk üstlenerek öncülük eden MHP, bugün de sorumluluktan kaçmamıştır. Büyük Türk milleti, MHP'nin mührünü vurduğu bu anayasaya 'evet' diyecek ve yarınlar MHP'nin olacak" dedi.SIRADAKİ HABER