Haberlerİzmir haberBisikletçiler kalp sağlığı için pedallara bastı

Bisikletçiler kalp sağlığı için pedallara bastı - İzmir haber

İzmir'in Bergama ilçesinde, Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak için bisiklet turu düzenleyen 38 bisikletçi, pedallara kalp sağlığı için bastı.

Bisikletçiler kalp sağlığı için pedallara bastı

Bergama ilçesinde, Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Bisikletliler Derneği Bergama Temsilciliği, Pergamon Bisiklet Kulübü ile Türk Kalp Vakfı tarafından düzenlenen etkinliğe, Bergamalı 38 bisikletçi katıldı. Bayraklı parktan başlayan etkinlikte, ilk önce Cumhuriyet Meydanına gelindi. Burada etkinliğin amacı ile ilgili bir açıklama yapıldı. Kulüp üyesi Yusuf Sarı tarafından yapılan açıklamada, 'Bugün Kalp Sağlığı Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak ve kalp sağlığına dikkat çekmek için bu etkinliği düzenledik. Vatandaşlarımızın bisikletli yaşamı, bisiklet ulaşımını tercih etmeleri kalp ve damar sağlığı için çok önemli. Buna dikkat çekmek için buradayız ve herkesi bisiklet kullanmaya davet ediyoruz' dedi.
Daha sonra bisikletçiler Paşaköy Mahallesine gitti. Paşaköy'de, çocuklara kalp şeklinde balonlar dağıtıldı. Paşaköy'de ki doğa gezisi ardından etkinlik Cumhuriyet Meydanında sona erdi.

Bisikletçiler kalp sağlığı için pedallara bastıSIRADAKİ HABER