HaberlerSamsun Haber: Samsun'da görüntü kirliliğine rötuş

Samsun Haber: Samsun'da görüntü kirliliğine rötuş

Samsun Haber: Samsun'da görüntü kirliliğine rötuş

Samsun Haber: Samsun'un doğu ve batı girişlerinde sıvasız ve boyasız konut kalmayacak

Samsun Haber: Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehre Adalar yöresi ile havaalanında girişlerdeki görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için bu bölgelerde sıvasız ve badanasız konut bırakmayacaklarını açıkladı.

4 BİN 500 SPORCU KATILACAK

AK Parti Grup Toplantısı'nda meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, bu yaz 18 Temmuz'da başlayacak İşitme Engelliler Olimpiyatları’nın sıradan bir organizasyon olmadığına dikkat çekerek, Samsun'un, dünyanın 3. büyük spor organizasyonuna ev sahipliği yapacağını ve ülkeden yaklaşık 4 bin 500 sporcunun İşitme Engelleler Olimpiyatı'na katılacağını hatırlatan Yılmaz, şunları söyledi:

"Ankara-Samsun Karayolu güzergahında Adalar yöresi, Samsun-Ordu Karayolu'nun havalanı bölgesinde Samsun yönüne kadar görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak sıvasız ve badanasız konut kalmayacak. Belediye olarak konut sahiplerinden bu hizmetin bedelini ödeme şartlarının uygunluklarına göre tahsil edeceğiz."

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, çalışmaların olimpiyat başlatamadan bitirileceğini de kaydetti.

EN TEMİZ ŞEHİR SAMSUN

Geçen yıl iki tane mavi bayrak aldıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Bizim en az 10 tane Mavi Bayrak almamız lazım, demiştim ve konuyu özellikle dert edinip takip ettirdim. Şimdi 5 tane daha Mavi Bayrak aldık. Karadeniz'de Mavi Bayrak sadece Ordu'da o da bir noktada bir plajda var. Şimdi bizim yedi noktamızda artık Mavi Bayrak dalgalanacak. Bunu anamızın ak sütü gibi hak ettik” açıklamasında bulundu.

19 MAYIS 2019 İÇİN HAZIRLIK

Türkiye’nin 2019 yılında 2 önemli seçime gideceğini ve sonrasında da 2023 vizyonu için büyük bir yarışın içinde olacağını ifade eden Başkan Yılmaz şunları söyledi: “19 Mayıs 2019, bu 2023’e giden süreçte önemli bir dönemeç olacak bizim için. 19 Mayıs şehri olarak, bize de böyle bir vizyon biçilir ve önümüze konulursa hazırlıklı olmalıyız. Onun için biz şimdiden olimpiyata yönelik bu hazırlık sürecini de işin içine katarak, 2019’a bir hazırlık dönemini başlatmalıyız. Bununla ilgili bir organizasyon komitesi kuralım diye düşünüyorum. Bir 19 Mayıs 2019’a hazırlık komitesi kuralım. Bu komite belirli aralıklarla toplansın. Estetik olabilir, mimari olabilir, tarih olabilir, turizm olabilir, kırsal kalkınma ile ilgili olabilir, çevre bilinci gelişmiş bir şehir olmak için ilçelerimizi de işin içine katarak birçok başlıkta bu komite hazırlık yapabilir. Türkiye'nin 81 ili 30 büyükşehri varsa, bu büyük şehirlerin içerisinde 19 Mayıs 2019’la ilgili en çok iddiası olan şehir herhalde Samsun olmalıdır diye düşünüyorum.”

Samsunum-1 gemisinde yapılan toplantıya Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Meclis Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ile İlçe Belediye Başkanları ve AK Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri katıldı.SIRADAKİ HABER