HaberlerSamsun haberSamsun Haber: Çarşamba'da imzalar atıldı

Samsun Haber: Çarşamba'da imzalar atıldı

Samsun Haber: Çarşamba'da imzalar atıldı

Samsun Haber: Alie ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Çarşamba Belediyesi işbirliğiyle yapılacak olan Çarşamba Huzurevi yapımı için ilk adım atıldı

Samsun Haber: Samsun’un Çarşamba İlçesi Adapark Mevkii’nde 5 bin 200 metrekare alana yapılacak olan Çarşamba Huzurevi yapımı için Vali İbrahim Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Ali ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı arasında protokol imzalandı.

ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Samsun Valiliği Toplantı Salonu’ndaki imza töreninde konuşan Vali İbrahim Şahin, huzurevi projesinin, Çarşamba ve bölgesi için önemli bir çalışm olduğunu söyledi. Projeye olan katkıları için Çarşamba Belediye Başkanı Dündar’a teşekkür eden Vali Şahin, “Ülkemizde yaşayan yaşlı nüfus son yıllarda ciddi anlamda konfora kavuştu. Bu protokol ile Çarşamba'da yapılacak olan huzurevi çalışmalarına başlıyoruz. Konuyu en başından beri titizlikle takip ederek, ilçeye kurulacak huzurevinin hayata geçmesinde önemli katkıları bulunan Belediye Başkanımıza ve il müdürümüze teşekkür ediyorum. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz ve bir an önce bitmesini sağlayacağız. Tesisler bittiğinde bölgemizin yaşlı nüfusu bu tesislerden yararlanacaktır" dedi.

İNŞAAT BU YIL BAŞLIYOR

Sosyal belediyecilikte örnek gösterilecek yatırımlar yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Yapımını üstlendiğimiz Çarşamba Belediyesi Özel Eğitim Okulu’nun ardından Engelsiz Yaşam Merkezi, Aktif Yaşam Merkezi ve Çarşamba Huzurevi projelerini de ilçemize kazandırıyoruz. Belediyemiz tarafından arsa tahsisi yapılan huzurevinin projeleri tamamlanmış olup 2017 yılı içerisinde inşaatına başlanacaktır” diye konuştu.