HaberlerSamsun haberDiyarbakır'da şiddetli patlama

Diyarbakır'da şiddetli patlama

Diyarbakır'da şiddetli patlama

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde Emek Caddesi yakınında saat 10.45'te şiddetli patlama oldu. Bölgeye güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi. Patlamanın olduğu alandan ilk görüntüler.

Edinilen bilgiye göre, saat 10.45 sıralarında Bağlar ilçesi Emek Caddesi'nde henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi. Patlamada çevredeki iş yerlerinde büyük hasar oluşurken, bir çok kişinin yaralandığı belirtildi. Bölgeye sevk edilen ambulanslarla çevre hastanelere kaldırılan yaralıların tedavisi devam ederken, polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

PATLAMANIN NEDENİ BELLİ OLDU

Edinilen ilk bilgilere göre, içerisinde Çevik Kuvvet, Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme Şubelerinin bulunduğu emniyet yerleşkesindeki atölyede panzer tamiri yapıldığı sırada şiddetli bir patlama yaşandı. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlamada, 15’in üzerinde kişi yaralanırken, yaralılar ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. 

 Patlama anı saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi

Patlamada, emniyet binası kullanılamaz hale gelirken, yerleşke çevresindeki çok sayıda binada da hasar oluştu. Ağır hasar gören emniyet binasında göçük altında kalanların olduğu belirtildi. Patlama anı saniye saniye kameralar tarafından görüntülendi.