HaberlerSamsun Haber: Judoda zirve Samsun'un

Samsun Haber: Judoda zirve Samsun'un

Samsun Haber: Judoda zirve Samsun'un

Samsun Haber: Samsun Canik Belediyespor'un Canik İnönü Ortaokulu ve İlkadım Yıldırım Beyazıt Ortaokulu'nda eğitim gören judocuları, Afyon'da düzenlenen Okullararası Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası'nda 2 altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazanmayı başardı

Samsun Haber: Afyon'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen Okullararası Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonası'nda Samsunlu sporcular, önemli başarı elde etti. Samsun Canik Belediyespor judocuları, Canik İnönü Ortaokulu ve İlkadım Yıldırım Beyazıt Ortaokulu adına yarışarak madalyaları topladı. Geçtiğimi yıl Türkiye şampiyonı olan İnönü Ortaokulu'ndan Buse Hacıoğlu, bu senede +63 kiloda altın madalya kazandı.

Yunus Emre Akgöl 38 kiloda Türkiye birinciliğini elde ederken,
40 kiloda Ecem Sonay Birinci bronz madalyayla turnuvayı tamamladı. Yıldırım Beyazıt Ortaokulu'ndan Doğan Tosun ise 50 kiloda Türkiye ikincisi olarak, gümüş madalya kazandı. Antrenör Barış Özen, başarılı sporcularını kutlayarak, "Madalya kazanamayan sporcularımızdan, 42 kilo Türkiye beşincisi Emir Öz, 44 kiloda Elçin Fener ve 55 kiloda Uğur Demircan Türkiye yedincisi oldu. Gelecekte bu gençlerimizin de Samsun'a madalya getireceğine inanıyorum. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve İnönü Ortaokulu Müdürü Mustafa Gram ile Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Müdürü İlyas Gülünay'a teşekkür ederim. " diye konuştu.

Tugay BAŞSANSIRADAKİ HABER