HaberlerBursa haberKılıçdaroğlu: 'Bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir'

Kılıçdaroğlu: 'Bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir'

Kılıçdaroğlu: 'Bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa'da seçmene 'Referanduma 5 gün olmasına rağmen sonuçlar neden böyle çıkıyor?' diye sorarak, 'Bunun kabahati siyasilerdedir derseniz ben onu üstleniyorum. Doğrudur. Bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir arkadaşlar. Vatandaşa gitmedik, konuşmadık, derdini dinlemedik, anlatmadık. Bunun kabahatinin büy


Kılıçdaroğlu, Kültürpark'taki bir restoranda Balkan göçmenleri tarafından kurulan derneklerin temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, konuşmasında 16 Nisan'da Türkiye'nin çok önemli bir halk oylamasıyla karşı karşıya olduğunu, referandumun partilerle kişilerle ilgisinin bulunmadığını belirtti. Devlette denetim, kurallar ve liyakatın çok önemli unsurlar olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, 'Bugün bu anayasa değişikliğiyle verdiğimiz yetki Osmanlı padişahlarında bile yoktu. Çünkü orada da veziri azam vardır, başbakan vardır. divan vardır, divan-ı hümayun yani bakanlar kurulu vardır. Vezirler vardır, yani bakanlar vardır. Şimdi biz Osmanlıda olan düzeni bile ortadan kaldırıyoruz' dedi.

'Kabahatin büyük bir kısmı bizdedir'
Referanduma 5 gün olmasına rağmen Bursalı seçmene 'Neden böyle bir tablo çıkıyor ortaya?' diye soran Kılıçdaroğlu, 'Merkez sağın cumhuriyetle bir sorunu yoktur. Merkez sağın Atatürk'le bir sorunu yoktur. Merkez sağın demokrasiyle bir sorunu yoktur. O zaman ne oldu Bursa'ya ve neden böle bir tablo çıkıyor ortaya. Bunun kabahati siyasilerdedir derseniz, ben onu üstleniyorum doğrudur. Bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir arkadaşlar. Vatandaşa gitmedik, konuşmadık, derdini dinlemedik, anlatmadık bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir' dedi.
'Anayasa değişikliğine bakın Allah aşkına içinde Kılıçdaroğlu ile ilgili bir şey var mı?'
Herhangi bir televizyon kanalında canlı yayında tartışma teklifini yineleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Meydanlarda konuşuyorlar. Binlerce kişiye hitap ediyorlar. Mitinglerine bakıyorum konu anayasa değişikliği değil, madde 1, 2, 3 Kılıçdaroğlu. Madde 18 Kılıçdaroğlu. Bütün maddeler Kılıçdaroğlu. Bende arkadaşlara dedim; şu anayasa değişikliğine bakın Allah aşkına içinde Kılıçdaroğlu ile ilgili bir şey var mı? Olur ya biz bir şey mi atladık acaba. Sabah, öğle, akşam, ikindi Kılıçdaroğlu. 27 yılımı devlete verdim. Uzun yıllar Maliye Bakanlığında çalıştım. Sonra Sosyal Güvenlik Bakanlığında çalıştım. Müsteşar yardımcılığı yaptım. Genel müdürlük yaptım. Hiç hazırlamadıysam 100'ün üzerinde kanun taslağı hazırladım. Bakanlarla, başbakanlarla tartıştım. Düşüncelerimi aktardım. Yeri geldi Türkiye'yi yurt dışında temsil ettim. Uluslararası anlaşmalara baktım. O anlaşmalarda oturdum konuştum Türkiye ile ilgili pazarlıkları yaptım. Ama böyle bir düzeni hiçbir yerde görmedim' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu toplantının ardından uçakla İstanbul'a gitti.

Kılıçdaroğlu: 'Bunun kabahatinin büyük bir kısmı bizdedir'SIRADAKİ HABER