HaberlerSamsun Haber: İmam Hatip'liler fark yarattı

Samsun Haber: İmam Hatip'liler fark yarattı

Samsun Haber: İmam Hatip'liler fark yarattı

Samsun Haber: Mahmut Gökmen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 'Farkımız Sınıfımız' projesi kapsamında sınıflarını yenileyerek farklarını ortaya koydu

Samsun Haber: Samsun’un Ayvacık İlçesi Mahmut Gökmen Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde, Maarif Hareketi etkinlikleri kapsamında 'Farkımız Sınıfımız' projesiyle 11/A ve 11/B sınıfı öğrencileri, sınıflarını baştan aşağı yenileyerek farklı bir ortam oluşturdu.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

İlk olarak farklı bir sınıfın oluşturulmasına kapıdan başlayan öğrenciler, daha sonra sınıf içerisinde düzenlemeye gittiler. Sınıfın duvarlarına süslemeler yapan, renkli panolar asan öğrenciler, perdeler kadar yenileme yaptı. Öğrencilerin birlik ve beraberlik içerisinde yaptıkları çalışmaların ardından ortaya renkli görüntüler çıktı.

15 TEMMUZ DUYARLILIĞI

Okulun 11/C sınıfı öğrencileri proje kapsamında sınıflarına '15 Temmuz Demokrasi Şehitleri' adını vererek anlamlı bir farklılığa imza attı. Sınıflarında, Şehit Ömer Halisdemir'in bulunduğu bir köşe hazırlayarak arkasına Türkiye haritası ve beyaz kuşlar yerleştirildi. Projenin hazırlanmasında emeği geçen öğrenciler, "Edebiyat öğretmenimiz Sinem Hamurcu projeden bahsettiğinde hepimizde büyük bir heyecan oluştu. Sınıfımızda 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri’ne ve halk mücadelesinden görüntülere yer vererek şehitlerimizi ölümsüzleştirmeyi istedik" diye konuştu.

FARKLILAŞMA SÜRECEK

Projenin Mimarı Mahmut Gökmen Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Sinem Kotan Hamurcu, "Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve katkılarından dolayı okul idaresine, tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Okulumuzun bütün sınıflarında temalı düzenleme devam ediliyor. Önümüzdeki günlerde Atatürk ve 19 Mayıs temalı sınıf da yapacağız. Projemizi gerçekleştirirken okul idaresi, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kendi arasında topladığı paralarla masrafları karşıladı. Böyle güzel görüntüler ortaya çıktı. Amacımız, diğer sınıfların da yenilenmesini sağlayıp farklı bir ortam oluşturmak" dedi.SIRADAKİ HABER