HaberlerGaziantep haberKahraman şehitlerin posterlerini taksilerinde taşıyorlar

Kahraman şehitlerin posterlerini taksilerinde taşıyorlar

Kahraman şehitlerin posterlerini taksilerinde taşıyorlar

Gaziantep'te aynı durakta görev yapan 3 taksici, Türk ve Kürt şehitlerin posterlerini taksilerinde taşıyor. 'Bu Kürt çocuğu, bu Türk çocuğu' notunun yer aldığı posterleri araçlarından indirmeyen taksiciler, vatandaşların takdirini topluyor.


Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Çağlayan Mahallesi'nde bir durakta çalışan Yusuf Yiğit, Cuma Demirtaş ve Resul Yıldız isimli taksi şoförleri, araçlarının arka camına 15 Temmuz'da şehit olan kahraman asker Ömer Halisdemir ile İzmir Adliyesine yönelik saldırıdaki çatışmada şehit düşen polis memuru Fethi Seki'nin üniformalı resimlerinin yer aldığı dev posterleri yapıştırdı. Türk bayrağının da bulunduğu posterde, 'Bu Kürt çocuğu, bu Türk çocuğu' notu ile 'Bu ülke bizim, asla bölünemez' mesajı da yer aldı.
Anlamlı davranışları ile görenlerin takdirini kazanan taksi şoförleri, amaçlarının zor günler geçiren ülke insanlarına birlik ve beraberlik mesajı vermek olduğunu kaydetti. İki kahraman şehidin isimlerini gururla arabalarında taşıdıklarını anlatan taksi şoförleri, kimsenin Kürt, Arap y ada Türk diyerek bu ülkeyi bölmeye gücünün yetmeyeceğini de ifade etti.

'Kelimeler yetmiyor bunları anlatmaya'
Olumsuz tepki olmadığını belirten taksi şoförlerinden Yusuf Yiğit, 'Kürt-Türk çocuğu ayrım olmadığını gösteren bir tablodur. Hepimiz kardeşiz bu vatanın bölünmez olduğunu söylemek istiyoruz. Türk-Kürt insanlarımız ayrılmaz bir bütünüz. Bunu da biz ayrılamayacağımızı geçmiş zamanlarda belli ettik. Kelimeler yetmiyor bunları anlatmaya biz hepimiz birlik ve beraberlik içinde yaşamak zorundayız. Ben olumsuz tepki göstereni hiç görmedim. Zaten gösteren de olmaz, çünkü herkes bizim gibi düşünüyor. Biz hepimiz kardeşiz' dedi.

'Türkiye'de Kürt-Türk ayrımı yoktur'
Son dönemlerde yaşananlar nedeniyle vatanını milletini seven insanlara mesaj vermek istediklerini anlatan taksi şoförlerinden Cuma Demirtaş, 'Benim eşim Kürt, Ben Türk'üm. Ülkemizde böyle bir çok insan var. Hep iç içeyiz. Hepimiz bu milletini, vatanını, bayrağını seviyor. Vatanımız içinde canımızı vermek zorundayız. Yarın benim çocuklarım askere gidecek. Onun için ne gerekirse onu yapmak zorundayız. Bizim atalarımız, bu topraklar için şehit oldu. Belki biz de, evlatlarımız da şehit olacak. bu vatan hepimizin. Özellikle bu iki şehit kardeşimizle gurur duyuyoruz, yaptıkları nedeniyle unutmamız mümkün değil' diye konuştu.

Kahraman şehitlerin posterlerini taksilerinde taşıyorlarSIRADAKİ HABER